Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza,

 

Imie foarte greu de pe tel. Incerc sa scriu cu cele 2 degete mari cum am văzut- o pe fii-mea, dar am multe greseli.

 

Fetele se simt bine. Cea mică mi-a spis ca au venit niste oameni de pe luna si au testat-o apoi s- au dus inapoi.

Ce mi - a placut chestia asta ! M-a aruncat in copilarie...

 

Rall, e trista povestea. Dar ncesara pentru cei care habar nu au de psihicul uman sau trateza totul cu lejeritate.

Pentru cei ca mine ravasitoare sufleteste. Mi-a cam innourat ziua si destabilizat zenul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Neatza, Imie foarte greu de pe tel. Incerc sa scriu cu cele 2 degete mari cum am văzut- o pe fii-mea, dar am multe greseli.

 

Wooow! Eu am un singur mod de tastare, pe tf: Degetul arătător de la mâna dreapta. Pe computer/laptop, scriu cu degetele arătătoare. N-am reușit sa invat altfel. Îi văd pe al meu și pe Silvia ce rapiditate au tastând cu ambele mâini cu diverse degete pe tastatura...și da, cu degetele mari pe tf...eu nu reușesc deloc, nici măcar cu greșeli, put și simplu nu merge :). 
 

Eu scriu numai de pe tf pe toate rețelele sociale. Pe computer la job. Și pe laptop acasa dar rar îl deschid. E setat pe suedeza, are tastatura suedeza și deși am ales și româna, îmi autocorectează și e tare greu.  
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! :) 

 

Azi am program de odihna. Al meu e de garda.

 

O sa fac ceva mâncare, plus o prăjitura dacă ma tine cheful.
 

Poate o plimbare prin pădure. N-am fost deloc săptămâna trecută. 
 

Si as vrea sa mai tricotez la mănuși. Merge greu, e model jaquard și e tare mărunt pe poza. Am avut de gând sa o iau la job și sa o măresc dar am uitat. Ma cam chinuiesc așa. 
 

M-am hotarat sa ma înscriu la un curs de statistica. Am găsit in Lund sau in Göteborg. Poate vin in vizita Anja! Deși dacă nu va fi la distanta, nu voi avea cum sa îl fac. 
Am nevoie de statistica Pt munca mea in laborator. E un curs de statistica ce se folosește in sănătate/chimie/biochimie. 
 

Silvia are școala fizica săptămâna viitoare. Apoi e o săptămâna vacanța de Paști! La noi sunt Paștele peste 2 săptămâni. O sa am și eu câteva zile libere. 
 

Sambata frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe telefon scriu cu degetul aratator de la mana dreapta..si scriu ft repede...mandra scrie cu ambele maini, eu nu pot.

 

La laptop scriu fara sa ma uit, sistemul celor 10 degete...la job am software in engleza, privat in germana..tastatura insa e in germana la ambele, pt ä, ü, ö.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe telefon scriu doar cu degetul mare de la mana dreapta; pe laptop imi folosesc trei degete pentru a tasta - aratatorul, mijlociul si inelarul de la mana dreapta, si degetul mare pentru a apasa tasta space (m-am uitat cu atentie in timp ce scriam acest post, ca pana acum traiam cu ideea ca folosesc doar doua degete, aratatorul si mijlociul [:)] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

E noros. Ma streseaza vremea mai ceva ca pandemia.

 

Stau si citesc. Rasfoiesc vreo 4 carti. Greu sa alegi ordinea. Pentru ce e duminica am ales clubul crimelor de joi. Nu pot spune ca e chiar pe gustul meu chiar daca e f.  bine scrisa si cu multi umor. 

Cine știe poate ma prinde. 

 

Duminica plăcută in continuare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...