Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

De ex. tu cand faci vaccinul, ai acces (vizual) la flacon, adica il poti vedea, vezi ce scrie pe el? Sau vine asistenta direct cu seringa pregatita?

trei dintre beneficiarii mei au maine rapelul [:)]  am sunat-o pe matusa-mea (ca ea e sef de trib, celorlalti le spune ea) si-am instruit-o sa repete fiecarei fiinte in halat alb (sau de alta culoare) de-acolo ca lor trebuie sa le faca Pfizer. si sa insiste mai ales in fata asistentei [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De ex. tu cand faci vaccinul, ai acces (vizual) la flacon, adica il poti vedea, vezi ce scrie pe el? Sau vine asistenta direct cu seringa pregatita?

n-am cerut chestia asta.

 

consider totusi ca nu-i nimeni chiar atat de dus cu sorcova incat sa-ti spuna ca iti face Pfizer cand in flacon are Moderna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ex. tu cand faci vaccinul, ai acces (vizual) la flacon, adica il poti vedea, vezi ce scrie pe el? Sau vine asistenta direct cu seringa pregatita?

 

Monica, asistenta extrage din flaconul cu ser reconstituit în fața ta, au arătat filmulețe. Cum să vină cu seringa pregătită? (Și de unde să vină?  [:)] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Mianna e experta in programari  [pk]  [pk]  [pk] ea i-a programat ieri si pe ai mei (70 ani si boli cronice).  

Ei au asteptat pana pe 15 martie, cand le-a spus medicul de familie ca vor fi programati la policlinica. A sunat mama si doctorita nu stia cand vor incepe  vaccinarile  [zirea] asa ca am incercat eu sa ma loghez in cont, dar nu a mers. Am vorbit cu Mianna si i-a introdus la ea in cont si pe o lista de asteptare undeva langa ei (dar tot in Bucuresti, erau atunci 6000+ pe lista). Marti au aparut centre noi si a schimbat centrul, erau la nr 400+ (e in sect.4, unde au avut ei apartamentul). Am reusit sa intru si eu in contul meu si i-am introdus si eu, apareau si la mine pe aceeasi lista de asteptare (asta ca informatie, CNPul fiind important). Cand au anuntat ca se pot programa de pe 20 (vaccinare de pe 23), am stat amandoua treze pana la miezul noptii, eu sambata dimineata m-am trezit din ora in ora, apoi toata ziua am tot intrat pe platforma din cand in cand. Pe 21 la fel, m-am culcat la 1 aici, dar nimic. Ieri dimineata, la 9.10 la voi, a primit mama sms si a sunat-o pe Mianna, care i-a si programat. Dadusem e-mail-ul meu, asa ca am primit confirmarile si eu. Merg pe 24, maine tata are programare la dentist (tb sa-i scoata dintele 2, nervii de la 3 dinti i-au scos saptamana trecuta). Rapelul e pe 14.04 (chiar de ziua mamei). 

Inca o data, mii de multumiri pt ajutor Mianna  [pup] dau de baut cand vin in tara  [alcool]

 

Am avut un weekend plin.  Am inceput de vineri, cand am stat pana la miezul noptii, ca sa recuperez mandra de la gara (a fost in oras cu mai mult prieteni) si sa vad daca au dau drumul la programari. Sambata am fost taximetrist : am luat mandra de la curs, am fost cu ea sa cumpere cadou prietenei la a carei petrecere mergea, am dus-o la petrecere, la miezul noptii am luat-o. 

Ieri am avut musafiri la gratar, a stat si mandra cu noi, am discutat diverse, am ascultat si muzica ei preferata  [:D]

 

Cu prietenii nostri am decis sa mergem la anul in Cuba  [pk] oscilam intre Columbia si Cuba, pana la urma am ales Cuba. Ei nu au fost acolo, eu am fost de 2 ori. Dar tot vreau sa mai merg, are ceva aparte. Asa ca vom merge in Havana (facem si cateva excursii de acolo) si o saptamana la mare si la soare, cred ca vom alege Cayo Largo (e insula in Marea Caraibelor, dar apartine de Cuba...am fost acolo si e ft frumos).

 

La noi e frig si inchis  [zirea] astept primavara, care vad ca nu vrea sa vina..cica asa va fi toata saptamana. 

 

Fleur, ma bucur ca a ajuns si la tine vederea  [:)]

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la mine.

 

La noi se dueleaza iarna cu primavara. Cand nu ninge, avem soare orbitor, cand intra soarele in nori, incepe sa ninga. Zapezile sunt mari si nu vad ca se topesc prea curand. 

Ieri ne-am incarcat bateriile la ski, pe partii nefrecventate de turistii de week-end. Vrem sa skiem si in Poiana si pentru asta avem in plan o zi in cursul saptamanii, cand turistii sunt la ei acasa. Pentru asta vom trage un chiul "online", vom alege o zi cu materii mai de mana a doua in orar, cand oficial " nu va merge internetul"  [:I] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci omului cum de i-a gresit vaccinul in conditiile in care scria clar pe adeverinta ca a fost vaccinat cu pfizer? De ce a luat asistenta flaconul de Moderna? Trebuie sa se mai uite inca o data (flacon + adeverinta si sa mai caste ochii o data). Aici nu ai voie sa gresesti. Nu e ca la copii "hai ca trebuia sa-ti dau o bomboana verde, dar ti-am dat-o rosie!". Plus ca voiau sa-i treaca din pix ca a facut pfizer. E o greseala f grava.

n-am cerut chestia asta.

 

consider totusi ca nu-i nimeni chiar atat de dus cu sorcova incat sa-ti spuna ca iti face Pfizer cand in flacon are Moderna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, asistenta extrage din flaconul cu ser reconstituit în fața ta, au arătat filmulețe. Cum să vină cu seringa pregătită? (Și de unde să vină?  [:)] )

Ma refer daca flaconul e suficient de aproape de tine incat sa vezi ce scrie pe el: Pfizer, Moderna, Az etc. 

De unde sa vina asistenta... dintr-o camera alaturata sau dintr-un colt al incaperii, unde are masa cu flacoanele (si pacientul sa fie in coltul opus, de ex).In sensul asta am intrebat.

 

Omul la care s-a gresit vaccinul, daca se ex vedea ca asistenta ii aduce flaconul de Moderna, poate i-ar fi atras atentia, daca se putea uita (nu ca era treaba lui, dar stii cum e, cand cel afectat esti tu, nu strica un ochi in plus). Sincer, m-a cam speriat un pic incidentul asta si mi-am propus sa casc bine ochii si la vaccin si la rapel, sa stiu ca primesc acelasi lucru. Nu am chef de experimente pe propria piele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...