Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa va povestesc cu intrusul  [cupisi]

 

Sheela are 2 usite : in bucatarie (iesire in curte) si in sufragerie (iesire in gradina). Cea din bucatarie e usita veche, cea din sufragerie e noua. 

Acum 2 saptamani Sheela era la noi, vine Marcia sa ne spuna ceva si zice ca a auzit usita pisicii in bucatarie...eu i-am spus ca poate era vantul, pt era furtuna atunci si se mai face curent intre usite.

Inainte sa plecam la apa termala, Sheela dormea la noi si aud dintr-o data usita ei. Ma trezesc sa merg sa vad ce este, ea se agita, pana sa ma dau jos din pat s-a auzit iar usita.

Plus ca observasem ca disparea destul de repede mancarea ei, inclusiv seara.

Am mai auzit usita ei de cateva ori, cand ea era la noi.

Deci sigur intra o pisica, manca si pleca  [:D]

Asa ca sambata i-am programat microcipul. Usita de la bucatarie se poate programa (cu baterii) sau se poate lasa libera (se scot bateriile). Nu am avut probleme pana acum, asa ca nu am programat nimic. Ea poate iesi fara probleme, dar la intrare se deschide doar cu cipul. 

Asa am scapat de intrus, care o fi fost ala  [:D]  [cupisi]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci omului cum de i-a gresit vaccinul in conditiile in care scria clar pe adeverinta ca a fost vaccinat cu pfizer? De ce a luat asistenta flaconul de Moderna? Trebuie sa se mai uite inca o data (flacon + adeverinta si sa mai caste ochii o data). Aici nu ai voie sa gresesti. Nu e ca la copii "hai ca trebuia sa-ti dau o bomboana verde, dar ti-am dat-o rosie!". Plus ca voiau sa-i treaca din pix ca a facut pfizer. E o greseala f grava.

pentru ca omul, din cate am inteles, n-a mai zis nimic din momentul in care a fost indrumat spre cabinetul de vaccinare. avea certificatul de la prima doza, insa asistentele nu l-au citit. nici nu cred ca era obligatia lor (dupa cum nu e nici a noastra sa-l ducem).

 

asistenta a luat flaconul de Moderna pentru ca avea numai flacoane de Moderna; cele de Pfizer erau in alt cabinet.

 

de asta le-am cerut alor mei sa spuna chestia asta in fata asistentei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mandra a sunat-o seful ei saptamana trecuta si a intrebat-o daca vrea sa aiba job la ei cand termina in august  [:)] au o pozitie libera si ar fi vrut sa o angajeze pe ea...a multumit si a spus ca pleaca in Seoul, dar ii va contacta cand revine.

Fata care a terminat anul trecut ar fi vrut sa continue la ei, dar nu i-au oferit job. 

Deci Marcia e apreciata, din moment ce au vrut sa-i ofere job  [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miercuri mers la urgenta cu rinichiul, test antigen rapid negativ. cateva zile mai tarziu, nas cu rinoree, usturime pe nas, gat, tuse productiva. azi am vorbit cu dr de familie si mi-a zis sa iau test rapid sa mi-l fac singura. l-am facut si a iesit pozitiv. nu-mi vine sa cred. miercuri a fost negativ. am sunat la 112 pt PCR, a zis dna ca va dura pana vin. deci chiar am crezut ca am o viroza. am facut si prima doza de vaccin. nu -mi vine sa cred...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miercuri mers la urgenta cu rinichiul, test antigen rapid negativ. cateva zile mai tarziu, nas cu rinoree, usturime pe nas, gat, tuse productiva. azi am vorbit cu dr de familie si mi-a zis sa iau test rapid sa mi-l fac singura. l-am facut si a iesit pozitiv. nu-mi vine sa cred. miercuri a fost negativ. am sunat la 112 pt PCR, a zis dna ca va dura pana vin. deci chiar am crezut ca am o viroza. am facut si prima doza de vaccin. nu -mi vine sa cred...

Velvet, multa sanatate!

 

Te rog mult sa-mi spui daca ai nevoie de ajutor - de exemplu cu cumparaturile sau cu medicamente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...