Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Velvet, multa sanatate! Bag de seama ca virusul circula bine mersi prin ro fara sa fie pe radar. Nu mai poti sa merg la spital ca hop il iei.

 

Roli, dar nu puteti merge la ski in timpul saptamanii dar dupa ce termina copii cu scoala? Eu nu as minti profesorii ca a cazut netul. Mi-ar fi jena sa fac asa ceva. Si iIn primul rand nu vreau sa dau un astfel de exemplu copiilor. Ca e ok sa minti din cand in cand pentru un interes personal. Mai degraba as discuta cu diriginta sau cu profesorul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Velvet, sanatate!

 

Otilia, nu mintim, nu am facut-o niciodata pana acum. Nu i-am invatat niciodata sa minta pt un interes personal. Ei sunt invatati de mici sa nu minta si nu le-am oferit un astfel de exemplu. Ei m-au rugat sa facem asta 1 zi. Nu cred ca e dramatic pentru educatia lor.

Acum e o situatie speciala, la fel ca scoala online. Nu putem merge in week-end ca am sta bot in bot cu sute de turisti la cozi. In vacante, idem, o inghesuiala de nedescris. Nu putem merge dupa scoala, ca au ore pana la 2-3 si la 4 se inchid instalatiile. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ex. tu cand faci vaccinul, ai acces (vizual) la flacon, adica il poti vedea, vezi ce scrie pe el? Sau vine asistenta direct cu seringa pregatita?

Monica, eu sambata cand am facut vaccinul, scria mare pe peretele cabinetelor Pfizer! Am intrat, s-a uitat pe programare, m-a intrebat daca sunt programata cu pfizer, am spus da, era pe masuta flaconul, scria pe el pfizer, a tras din el cu seringa, mi-a facut injectia, m-a validat in program si pa, ura si la gara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, sanatate, sa ai parte de o forma usoara. Nepotii mei au avut contact cu cineva cu covid pe 1 ian, pe 3 ian au avut deja simptome, test rapid negativ, pe 5 ianuarie le-a fost foarte rau, test rapid pozitiv, pe 6 pcr pozitiv. Nu trebuie sa treaca nu stiu cate zile, depinde de organism.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, și eu știu cazuri ca Valentina. Cumnată-mea a avut simptome la 3 zile de la expunere, a luat de la birou de la o colegă. Nu avea de unde să ia din altă parte pentru că infectarea a fost în primăvara trecută, în perioada de lockdown și cumnată-mea nu mergea decât la serviciu și atât. Iar la serviciu purtau măști tot timpul, mai puțin la masă (acolo s-a infectat).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...