Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nastere pisica - experiente


Recommended Posts

Fleur, imi pare rau [Flo], sper ca noi sa avem parte de o experienta mai placuta.

 

Lili, si eu am tot citit si rascolit Google si YouTube cautand informatii. Problema este ca nu stiu daca ceea ce vad eu la mitzi sunt chiar semne sau doar exagerez eu orice in cautarea lor. De exemplu acum cateva minute am mers sus si litiera ei era rascolita la maxim, si o gramada de nisip aruncat afara. Conform Google, cu cateva ore inainte de nastere viziteaza foarte des litiera si o rascoleste fara sa faca mare lucru. Acum intrebarea este, a rascolit-o ca se apropos travaliul sau our si simplu a avut o Zi Mai proasta?! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ia lasati pisica in pace, ca o stresati!!!  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Glumeam, in scris lipseste tonul vocii, dar e un ton glumet din partea mea.

Nu ma pricep la pisici, dar va doresc sa fie totul in regula.

Eu cred ca e chestiune de zile, cand i-o veni sorocul, va naste :))) Probabil e in marja de timp. Asa si la om, o nastere normala se considera intre 38-41 de saptaman de sarcina, deci o marja de 1 saptamana- 1 saptamana si putin fata de DPN.

Nope, acum doarme neintoarsa pe hol, sigur nu naste noaptea asta  [batcap]  [batcap] .

Vedem maine....poate poate, cine stie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

eu zic ca nu merge nici sa o duci sa faca secs, nici sa ii dai mancare picanta :). glumesc las-o in pace. ca sa stai linistita suna azi la cabinetul de medicina veterinara si explica-le semnele. ei te vor ghida mai bine. (ce faceti cu puii.....?)

 

Deci weekend-ul trecut am inceput sa facem pariuri cand o sa nasca si fiecare ne-am ales o zi. Am ras cu lacrimi de Malina, in ziua ei incepuse sa caute articole despre cum induci nasterea la pisici  [:-)))]  [:-)))] , asa ca nu esti singura care s-a gandit la asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbatu-meu ne povesteste mereu cum a trait o experienta traumatizanta [alcool] in tineretea lui din cauza unei pisici. Era insarcinata si s-a ascuns ca sa nasca in lada de sub pat unde erau o gramada de boarfe. El nu si-a dat seama pe moment ca e acolo, dar cind a dat cu mina si a gasit singe a inceput sa se verifice, sa constate de unde singereaza [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...