Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Velvet, sanatate multa. Cate zile ai de la prima doza de vaccin? Sunt sanse sa te ajute, sa te protjeze de o forma grea, chiar si o doza ajuta, 

 

Vad ca virusul este invers proportional cu bunul simt. Cu cat esti mai nesimtit si mai nepasator, parca nici virusul nu se lipeste de tine :))

Ma uit la Sosoaca, de 1 an de zile umbla fara masca din convingere, sa imbratiseaza si se pupa cu o gramada de lume si nu are nici pe naiba... Si mai e si antivaccin diin cate stiu. Ori doar din gura, s-o fi vaccinat pe ascuns :))) Dar oricum imbla fara masca si inainte sa apara vaccinurile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Velvet, sanatate multa, odihneste-te.

 

Si fetele mele se simt mai bine. Alea mici nu mai au nimic. Aia mare e molesita, tuse si cu dureri de cap si ochi. Eu am sfatuit-o sa isi augmenteze simptomele, durerile ca sa mai fie lasata in pace.

Tatal, vaccinat si a doua oara, nu a luat. De bine ce inainte bolborsea ca l-au trimis cu forta la vaccin, acuma e 200% provaccin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-au vaccinat si ai mei azi, aveau programare la 11, dar au intrat mai devreme (atunci cand au ajuns)  [pk] inainte de 11 i-am scris mamei si mi-a spus ca asteptau sa treaca cele 15min de dupa vaccin.

 

Acum vreau sa o pun pe lista de asteptare pe mama prietenului nostru de aici, e din Resita...astept sa imi trimita CNP-ul...el pleaca pe 15 aprilie in tara (pe 1 face doza a 2a de Moderna) si vroia sa o duca atunci la doctor pt vaccin...i-am zis ca nu are cum, asa fara programare...de duminica ma tot lupt cu el sa o inscrie  [batcap] azi nu-l mai las, o inscriu eu pe lista de asteptare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, traim oricum cu o gramada de virusuri printre noi: gripal, rinovirusuri, si multe altele. Problema este cu virusurile care creaza "daune" mari, iti intorc viata cu fundul in sus pt mult timp, asa cum e covidul. Ca la celelalte, nu au fost restrictii, erau doar cele de bun simt, ai viroza/altceva transmisibil, ramai acasa x zile, cate spunea medicul. Dar nimic strict, viata isi urma cursul firesc. Asta sper sa faca vaccinul asta, sa elimine formele grave de covid, astfel incat, daca virusul va mai circula, sa produca doar efectele unei raceli obisnuite care sa nu mai implice restrictii dure.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...