Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O colega de-a mamei prin anii 80. Suna cineva si ii spune ca e de la telefoane si sa masoare cablul de la telefon. Masoara femeia, ii spune individului cati metri are cablul. Raspunsul : acuma fa-l sul si bagati-l in c..r   [:D] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac foarte mult hortensiile.

M-am chinuit anul trecut cu una. Am pus-o in soare, multa apa, a murit pe jumatate.

Am mutat-o la soare numai dupa ora 18, udata din belsug, nu si-a revenit din coma.

 

Am primit de ziua mea una in ghiveci, am pus-o intr-un ghiveci mai mare, e foarte ok. Da as vrea sa o mut in curte.

Ce fac gresit la ea? De ce anume trebuie sa tin cont?

 

Imi plac foarte mult orhideele.

Are ghiveci special, sta la geam in soare, ingrasamnt am pus. Face frunze noi. Nu face flori. Astept de luni de zile sa faca flori.

Asta de ce este suparata pe mine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, hortensiile si mie imi mor daca nu le platez in gradina. 

Orhideele, in ghiveci transparent, eventual cu gauri. De preferat la umbra, in nici un caz in soare. Ale mele nu infloresc din nou acasa. La serviciu am una care tot infloreste. Acasa avem umiditatea la minim, ventilatie. Fix ce nu le place lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea intrusului - partea a 2a  [cupisi]

 

Dormeam atat de bine pe la 3am, cand m-au trezit niste urlete....ma scol buimaca din pat, aprind lumina pe hol si o vad pe Sheela alergand din camera de oaspeti, iar dupa ea o pisica mare si neagra  [ups] am prins pisica, care cred ca are vreo 7 kg (si mirosea si urat, a transpiratie), m-a si zgariat pe bratul stang (de sus pana jos), am dus-o in sufragerie sa o las in gradina, dar ea a zbughit-o pe usita mica...deci pe-acolo a si intrat  [zirea] dimineata era par de pisica in camera de oaspeti, deci s-au batut...plus ca la usita era sange..Sheela nu e ranita, cealalta o fi.

 

Am comandat usa cu microchip, vine maine...in seara asta inchid ambele usi, ca sa nu iasa Sheela (ea iese prin bucatarie si intra prin sufragerie). 

 

Desteapta pisica, ii place mancarea Sheelei  [:D]  a aparut de cateva saptamani, pana acum nu am avut probleme cu vreo pisica (sa intre in casa), asta e prima. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am introdus-o si pe mama prietenului nostru la mine la beneficiari, am vorbit si cu el si i-am explicat cum e cu lista de asteptare. El vroia sa astepte pana poate face direct programare, i-am zis ca asa asteapta mult si bine. AZ au in Resita, dar nu e pt ea. E pe lista de asteptare la Pfizer. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...