Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Buna seara,

 

Fleur mersi de capitol nou  [flo2] 

 

Daniela, ma bucur ca ai prins loc repede.

 

Mihaela, ma bucur mult ca durerea trece treptat. Sper sa scapi de ea cat mai repede.

 

Rall, la alcool am ramas de ani de zile la pina colada sau Baileys. Altele rar ma incanta, vin si bere nici atat. Enjoy the gin!

 

Ella, multam pentru vedere  [il] . Ce patanie cu Sheela, bine ca este ok.

 

Viv, am impresia ca tu esti Yang pentru energia negativa (Yin) si uneori si tacneala altora. Ma amuz ce patanii ai. 

 

Velvet, sper ca esti bine. Nu pune raul inainte ca nu ajuta.

 

Eu tot cu nasul-robinet de o saptamana. Am baut la ceai si paracetamol de miros a zmeura si coacaze deja. Si pus vibrocil, but nada! De vineri copii intra in vacanta de Paste, 2 saptamani. Se duce linistea mea. 

 

Am avansat insa cu Mandarina - ma rog, in loc sa stiu o picatura intr-un ocean, acum stiu 2 picaturi [soricel] . Pot sa salut, sa ma prezint si sa zic de familie (sot, copii). Si sa zic 'te iubesc' - asta de la filme mi se trage. Unele parti sunt usoare, de ex pronumele care au o singura forma - nu diferentiaza personal/ posesiv etc. Dar altele.......  [fri]  [fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Viv, am impresia ca tu esti Yang pentru energia negativa (Yin) si uneori si tacneala altora. Ma amuz ce patanii ai. 

 

 

Imi place cum gandesti.

Nu m-am gandit la asta, dar da am perioade cand  atrag rautatile/negativismul/povestile tampite ale altora si dupa aceea acei oameni se simt bine.

 

Acea individa, cu masinile, mi-a trimis un mesaj cu scuze, acum un sfert de ora. Ca a recitit ce a scris si a vazut ca a gresit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, hai la subiectul cu carti sa ghicesti cartea !

 

Gata, am ghicit! Mersi ca m-ai chemat, nu intru acolo :). Chestia e ca acum nu știu ce carte sa pun :))). Nu sunt o mare cititoare, citesc când am timp, in plus nu știu câți autori din cei citiți de mine sunt traduși in romană. Citesc mulți suedezi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Noa belea! De asta nu joc la subiectul cu cărțile :))).
[:-)))]

Fetele pun deobicei ghicitori destul de clare și la obiect pentru cele care au citit cartea.

Astea haioase sunt mai rare. Îmi amintesc de cea a Vivianei, parcă, sper să nu încurc, cu "mătușa care fugea prin câmpul de cannabis" (Creangă, La scăldat)

A fost și ghicitoare despre cartea de telefoane!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...