Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

 

 

Fleur, ce titlu fain ai ales [flo2] Mai povesteste ce mai faceti voi? aveti vacanta de paste acum? Noi avem in curand si ar cam trebui sa am pregatite ceva activitati pentru fete.

 

Avem liber vineri și luni de Paștele catolic, nu chiar o vacanță. Joia avem zi pedagogică, aveam un curs prevăzut, dar cum suntem în proteste și pre-grevă, nu vom urma cursul, în semn de protest. Și vom lucra de acasă.

Așa că ar fi cam 5 zile cu totul.

Activități nu prea am ce planifica, decât plimbări cu bicicleta dacă va fi frumos.

(Ar trebui să-mi cumpăr și eu bicicletă, cea veche a capitulat astă toamnă.)

Patinajul și înotul sunt închise probabil de Paște, au și ei zile libere.

Trag speranță să mergem măcar două zile la casa de vacanță a prietenilor noștri, să vedem ce planuri au și ei.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

am avut de corectat un material lung si greoi asa ca am intrat da nu am avut cand sa mai si scriu...

vad ca va laudati cu programarile la vaccin. Bravo! ma bucur ca merge din ce in ce mai bine, poate reusim sa scapam de pacoste.

eu deabia astept rapelul.

 

de imunizat nu prea ma imunizez ca nu le am cu alcooalele...eu sunt cu chestiile soft> cidru, o juma de pahar vin rosu...

 

de tastat ar trebui sa fiu experta. am facut in liceu si stenografie si dactilografie. am invatat atunci corect. doar ca mi se pare ca sunt mai inceata asa...practic folosesc toate degetele de la mana dreapta si doar degetul  mare si aratator de la stanga si nu asa cum am invatat la scoala. 

 

Viviana, nu am plante dar soacra mea are orhidee multe. stau in ghivece transparente, pamant special luat din dedeman (ii cumparam noi cand are nevoie) nu le pune nici un ingrasamant, doar apa. stau in geam dar nu in soare puternic si infloresc tot timpul. cred ca e chestie si de noroc, de energie...eu am avut cateva flori si au murit toate. acum am o singura planta. o aloe care vad ca rezista din august. la viitorul apartament voi avea doua balcoane mari. nu-mi fac mari sperante dar parca mi-as lua niste arbusti, sau niste plante mai robuste...un balcon va fi spre est si unul spre nord.

 

am zis ca nu ma mai plang pe aici dar iar o sa ma plang. am vreo doua saptamani de cand ma doare capu zilnic. nu sunt migrene asa ca nu am luat tratamentul pentru migrene de la neurolog. iau fasconal, parasinus, antinevralgic, nurofen. le alternez si uneori ma mai lasa alteori nu...deja ma dispera. posibil sa fie iar de la fiere ca am si niste stari de rau, greata. acum mi-am facut un ibric de ceai cu diverse buruieni. gata m-am plans destul, plec la munca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Orhideea mea sta in geam. Numai dupa-amiaza dupa ora 3-4 e soare.

Cumnatei mele ii infloresc orhideele in permanenta.

Mai am 2 mici care sunt asezate in alt geam pe partea unde vine soarele dupa ora 17. Stau in ghivece transparente in substrat special de orhidee.

 

Hortensia sta momentan in casa intr-un ghiveci supradimensionat fata de volumul ei. Daca o zi nu ii pun apa se pleosteste. Apa din farfurioara, scursa cand o ud o suge pe parcursul zilei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca azi e 25 martie si am atatia sarbatoriti pe langa mine, am sa incep cu doamna....  [batetoba] Roxana!!!!!

 

 

La multi ani, sanatate, noroc, fericire multa si nervi putin sa iti aduca printul Patrick si printesa Eva.

 

Te imbratisez, Rox, cu drag, pe tine si toti ai tai. Un tort mare sper sa aveti, plin cu dulceata vietii.

 

[s]  [s]  [s]  [s]  [s]  [s]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a inceput sa infloreasca ciresul japonez, albinele incep sa-i dea tarcoale. Cand e tot inflorit, e doar un zumzet in gradina.

Narcisele au inflorit si ele, mai tb sa infloreasca zambilele. Am si margarete mici si inca o planta (se gaseste si in ghivece, la mine a rasarit de-odata anul trecut). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liceu ai facut, ce profil? Ceva specific, probabil, secretariat, birotica? Liceu economic cumva?

 

Orhidee, eu am 2 mai mari, una mai micuta, stau la geam, la lumina. Inflorescc periodic, stiu ca dupa ce se ofilesc florile, dureaza cateva luni pana se reface si isi formeaza o alta tija cu boboci de flori. Tija veche se taie , lasand o mica parte, 2 noduri. Pamant special... Nu ma pricep f bine la flori, dar din moment ce rezista... Am avut mai demult o orhideea care nu a rezistat, a murit, desi am ingrijit-o dupa aceleasi reguli.

 

Iti doresc multa sanatate, sa treaca durerile  [flo2]

de tastat ar trebui sa fiu experta. am facut in liceu si stenografie si dactilografie. am invatat atunci corect. doar ca mi se pare ca sunt mai inceata asa...practic folosesc toate degetele de la mana dreapta si doar degetul  mare si aratator de la stanga si nu asa cum am invatat la scoala. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...