Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e soare, asa ca e bine  [pk]

 

Azi merg cu fratelo la cumparaturi la pranz. Maine merg cu mandra sa se inscrie pt examenul de teorie pt permisul de conducere si la pedichiura. Sambata tb sa o iau de la curs, sa termin impozitul cu cumnata (e tot facut, tb doar sa apese butonul de trimis) si sa aranjez masa pt duminica : vine prietenul Beat cu sotia (intalnirea e aranjata de anul trecut).

 

Mandra are liber de Paste ca si noi : pe 2 si pe 5; vacanta de primavara e 2 saptamani : in ultima saptamana din aprilie si prima din mai. Stabilise sa mearga cu o prietena cateva zile pe undeva, sa vada acum pe unde (ar vrea Madeira). 

 

Germania vroia lock-down total : 1-5 aprilie. Merkel insa s-a scuzat ieri, nu au cum sa faca lucrul asta  [batcap] deci ajung la vorba lui Marco: bine ca nu stam acolo.

 

La noi au zis ca vaccinul isi face efectul: cei in varsta nu mai ajung la spital din cauza virusului  [pk]

 

O zi cu soare sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liceu ai facut, ce profil? Ceva specific, probabil, secretariat, birotica? Liceu economic cumva?

 

Orhidee, eu am 2 mai mari, una mai micuta, stau la geam, la lumina. Inflorescc periodic, stiu ca dupa ce se ofilesc florile, dureaza cateva luni pana se reface si isi formeaza o alta tija cu boboci de flori. Tija veche se taie , lasand o mica parte, 2 noduri. Pamant special... Nu ma pricep f bine la flori, dar din moment ce rezista... Am avut mai demult o orhideea care nu a rezistat, a murit, desi am ingrijit-o dupa aceleasi reguli.

 

Iti doresc multa sanatate, sa treaca durerile  [flo2]

am facut liceu economic, am si o diploma de contabil-statistician. nu mi-a placut si nu am continuat in domeniul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox La mulți ani!!!  [flo2] 
 

Velvet cum ești azi? 
 

La noi tocmai au anunțat ca de la 1 Aprilie se reiau cursurile la școala Pt toți elevii de liceu. Ministra a specificat ca pun in prim plan educația, care a suferit mult in ultimul an. Silvia era super bucuroasa, săptămâna asta e la școala, dar viitoare e la distanta, pana marți când e ultima zi din Martie, apoi e vacanța de Paste. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...