Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

 

 

Viv colega de a avut inaintea mea covid mi-a zis acum ca de la rezultat [alcool] am intrebat-o si pe dr de familie,da raspunde greu si monosilabic. deci de la recoltare, de marti.concediu medical mi-o da oare 14 zile? toata perioada de izolare? ca de marti mi-a dat pe altceva pana azi. poate atatea zile?

 

Velvet, perioada de izolare se considera de la data recoltării testului. Medicul de familie îți va da medical pentru cele 14 zile, începând tot cu data recoltării testului.

Medicul poate anula medicalul emis (dar trebuie să-i returnezi urgent formularele alb și roz daca se afla la tine ) și îți emite altul, ca medicalul ptr covid e plătit 100%. Insista, nu te lăsa convinsa dacă îți spune ca nu poate face asta . Ba da, poate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, roli eu intelesesem ca de la rezultat. nu mi-a zis nimic doamna de la DSP. doar sa vorbesc cu dr de familie.

 

Pe noi ne-a sunat DSP in a 14 -a zi de la recoltare, ca sa ii dau nu-s ce date sa incheie dosarul. Stiu exact ca era ziua in care Radu a fost externat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit usita noua a pisicii, am demontat-o pe cea veche si am montat-o. A mers ft repede. I-am programat si cipul  [:D] i se pare ciudat, pt ca face zgomot atunci cand da sa intre (la iesire nu tb cip, la intrare din gradina tb)...si sta ca fraiera cu capul in tunel...invata ea, cea din bucatarie e aceeasi usa, doar mai veche  [cupisi]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina multumesc. nu e nimic la mine.mi-a scris pe whatsapp ca imi da de marti medical.atat. si ca dupa rezultatul PCR,imi da pe covid 100% platit.  acum daca mi-a bagat 2 zile cu 75%...macar sa-mi dea.ca am anuntat la munca ca am medical de marti.

 

am inteles , roli.

 

L.E.

 

mi-a raspuns dr acum.ca 14 zile inclusiv ziua recoltarii. mi se va elibera in prima zi cand ies din izolare. deci deduc ca imi da de marti pt covid.

 

deci mi-au recoltat pe 23 martie +14 zile , ies pe 6 aprilie?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...