Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

La noi e soare si cald  [pk] ciresul meu a inflorit bine, e plin de albinute si bondari..tot un zumzet.

 

Am petrecut fain ieri, a venit doar prietenul Beat, sotia lui era ft obosita, asa ca nu a venit...am luat aperitivul in casa, apoi ne-am mutat in gradina, unde am stat pana am plecat la plimbare...era atat de cald, incat am deschis umbrela..albinutele munceau de zor, galagie mare din cauza lor  [:D] dupa gratar si desert, ne-am plimbat aproape 2 ore prin oras, pe la rau, unde am vazut pesti si am auzit pasarile cantand...a fost tare fain.

 

Prietenul Beat e mai ametit din fire...a fost acum multi ani la noi, asa ca ieri a nimerit la fratelo  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] a vazut numele de familie si a zis ca acolo stam, asta desi noi avem ambele nume de familie la usa  [ph34r] a sunat, i-a deschis cumnata, el a crezut ca si ea e musafir..s-a dus in sufragerie si atunci a realizat ca a gresit adresa  [:-)))] vecinii stiau ca vine la noi, le spusesem....si s-au vazut la turta Marciei, acum 17 ani...ne-am prapadit de ras cand ne-a povestit.

De 2 ori a luat trenul gresit cand a venit la noi si a nimerit in alt oras, undeva la lac  [:D] a zis ca stia ca trenurile care vin pe peronul respectiv vin toate la noi...trec toate pe la noi, dar nu opresc toate la gara la noi  [:-)))]

 

Mai am doar 3 zile de munca si dupa vine vacanta  [pk] de-abia astept sa-i vad pe ai mei...si pinguini dragi  [il]

 

M-am inscris pe platforma pt vaccinare, au dat azi drumul la ea....am inscris si mandra...fiecare se inscrie cu adresa de e-mail, nr de telefon (la care primesti sms de confirmare pt a valida contul), nr cardului de sanate..nu exista ca in tara posibilitatea de a inscrie mai multe persoane pe un singur cont..la final am primit un cod format din 6 numere, pe care tb sa il luam cu noi cand ne vaccinam..suntem grupa N  [alcool] cand ne vine randul, vom putea alege centrul la care vrem sa ne vaccinam...de unde zcieau ca pana in iunie vor fi vaccinati toti cei care vor, acum zic ca vor fi vaccinati toti cei care vor, dar cu prima doza  [batcap]

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de pranz,

 

Rox ce  o fi cu ea, ca nu a mai aparut. Ieri a sarbatorit si floriile...

 

Ieri m-am refacut toata ziua dupa mini petrecerea de sambata, care a iesit chiar fain, azi m-am apucat de plantat - nu e asa usor cum pare. Si inca nu am terminat.

Intr-un loc mic trebuie sa sap si deja ma ia cu ameteala. Dar, voiniceste ma voi apuca de treaba.

 

M-am ingrasat ca o mica scrofela, in fiecare luni ma apuc de dieta. Ca si azi. Dupa atata treaba au mers ca unse 2 felii de paine cu strat gros de umplutura ce a ramas de la oua!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

aveti viteza prea mare si nu reusesc sa tin pasul cu voi. 

Viviana, a fost ziua Silviei, nu? la multi ani! sa fie sanatoasa si norocoasa! [flo2]

eu citesc si daca nu raspund atunci uit, ca o baba batrana ce sunt [batcap]

 

Mihaela, spor la condus Silviei! 

 

Velvet, sper ca esti bine! [flo2]

 

Ella, prietenul vostru e ametit chiar bine. dar uneori e bine si sa fii asa relaxat...el sigur nu are planuri pe 5 ani ca tine. [:-)))]

 

Miana, imi place maxim programul tau de terase, cursuri, carti...sper cand vor creste fetele sa am si eu timp liber pentru mine.

 

la noi a fost frumos zilele astea, cald si bine. vineri am facut ordine in dormitorul mic, adica depozitul de jucarii. am sortat, am aranjat si am hotarat ce donam. Iuli nu vrea sa dea nimic dar pana la urma a fost de acord sa dea dar nu prea multe. 

sambata am iesit la lac. Iuli cu bicicleta si noi pe langa ea. C a alergat, eu m-am tarat [:-)))]

duminica am fost la padure cu ai mei si cu fratele meu cu nepotii. cred ca jumate din populatia orasului si toata populatia din toate satele din jur erau in aceiasi padure cu noi. ne-am speriat cata lume a iesit la plimbare, gratare etc. 

 

astazi bate un vant nebun. nu e frig dar te ia vantul pe sus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella tare prietenu' [:-)))]  il mai cheama si Beat  [:D]

 

Viv  [flo]  cam 11 de la primul simptom. trece timpul asa repede, as sta asa mult si bine. e asa bine sa stai...La Multi Ani fetei tale! sa fie sanatoasa si fericita!

 

silvi  [floare3]  sunt ok

 

deci am sunat la nr unic, mi-a raspuns un nene, a zis ca ei n-au treaba , sa sun institutia care mi-a facut programarea. am scris mail institutiei, dupa o ora m-a sunat alt nene de la Ro vaccinare. ca nu au putut nici cei care mi-au facut programarea initiala sa editeze rapelul. nici eu n-am putut . a incercat omu', nici pe el nu l-a lasat [alcool]   mi-a dat un nr de la STS. nu a raspuns nimeni. am sunat sfarsita la spitalul de care tine centru de vaccinare.mi-a dat doamna un nr, sunat de 2 ori,in van. nu raspunde nimeni. am obosit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe de o parte inteleg de ce nu-s publice numerele de telefon ale centrelor de vaccinare, ca la cati tampiti avem, cred ca i-ar suna in continuu.

 

pe de alta parte insa nu mi se pare normal sa stabileasca procedura aia pentru persoanele care fac covid, in care zic sa contactezi centrul, fara insa a clarifica cum naiba poti sa-l contactezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...