Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina nu am decizie de izolare. am rezultatul testului PCR pe mail. si recipisa tot pe mail.si adeverinta de la prima doza.am mai sunat la centru, n-a raspuns nimeni. mai sun.daca nu, ma duc imediat cum pot iesi, m-arunc in uber si sunt la ei la centru. n-am FB.

 

nenea nr 2 de la RO vaccinare mi-a zis ca trebuie sa anunt din timp. poate nu-mi pastreaza doza, ca fac un scandal monstru.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, sanatate multa! Vad ca incepe sa te mai lase, ma bucur ca a fost o forma mai usoara. Trebuie sa se poata face ceva cu rapelul. Nasol ca raspund asa de greu sau deloc, 

Nu se da automat decizie de izolare pt toate cazurile pozitive si pt toti contactii directi din anchetele epidemiologice? Stiam ca pe baza deciziei de izolare se da apoi concediul medical (pe covid, platit 100%).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu se da automat decizie de izolare pt toate cazurile pozitive si pt toti contactii directi din anchetele epidemiologice? Stiam ca pe baza deciziei de izolare se da apoi concediul medical (pe covid, platit 100%).

Povesti! La noi nu au dat nici o decizie si n-au facut nici o ancheta. Am primit un sms cu rezultatul testului a doua zi  si am mai primit un telefon in a 14 zi sa ne intrebe cu cine locuieste domnul ca sa incheie si ei ancheta. Pai care ancheta???  [zirea]

Ca sa nu zic, ca intre timp m-a sunat de vreo 2 ori politia locala ca vrea cu domnul la telefon. Prima data le-am spus sa-l caute la spital. Culmea, dupa cateva zile m-au sunat din nou ca vor cu domnul. Pai nu v-am zis ca e la spital? Ia vedeti, ca intre timp l-au mutat la alt spital. Aaaa, ne scuzat, sanatate!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Velvet, sanatate multa! Vad ca incepe sa te mai lase, ma bucur ca a fost o forma mai usoara. Trebuie sa se poata face ceva cu rapelul. Nasol ca raspund asa de greu sau deloc, Nu se da automat decizie de izolare pt toate cazurile pozitive si pt toti contactii directi din anchetele epidemiologice? Stiam ca pe baza deciziei de izolare se da apoi concediul medical (pe covid, platit 100%).

Eu nu am primit decizie de izolare, poate o fi primit medicul de familie, ca el era intermediarul între noi și dsp. Eu i-am trimis mf și rezultatele testelor. Fetita, pentru ca nu a fost testata, a primit decizie de carantina (mi-a fost trimisa pe mail) fiind considerata contact direct.

Nici pe noi nu ne-a verificat nimeni în cele 14 zile de izolare, nici nu cred ca făceau fata, ne-am îmbolnăvit în perioada cu 10.000+ cazuri pe zi, la început de noiembrie.

Pe soacra, în schimb, au verificat-o, și la telefon, și vizita la domiciliu, dar asta probabil și din cauza faptului ca a declarat ca locuiește singura, fiind și în vârstă, s-or fi gândit sa verifice dacă e ok. Noi eram în izolare, cumnatul (fratele soțului) în carantina, singura care i-a putut duce mâncare și medicamente a fost cumnata (sora soțului). Dar i le lasa la intrarea în apartament și atât, nu o putea ajuta mai mult, are 3 copii și i-a fost teama sa nu ducă virusul acasă. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Avem vreme frumoasa, ce bine este asa...ieri au fost 21°, azi tot pe-acolo  [pk]

 

Azi la pranz merg sa mai cumpar una alta pt Romania, maine la cumparaturi cu fratelo, joi dimineata mergem la test covid, dupa-masa eu merg la manichiura...vineri la 3am plecam spre tara  [:)] am rezervat hotel in Arad, am vazut ca Timisoara e in carantina...oricum nu iesim in oras, ajungem pe la 5-6pm, mancam si la culcare cu noi. 

 

Azi sau maine vreau sa dau si cu aspiratorul in masina si sa sterg praful  [:D] sunt exagerata cu curatenia in masina, dar nu-mi place sa fie mizerie/dezordine...i-am lasat cheia lui fratelo, are de facut cateva drumuri saptamana viitoare...taxi-ul e ft scump (drumul pana la spital, 10-15min il costa 50 franci, deci dus-intors 100), asa ca mai bine ia masina mea.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...