Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Velvet, bafta sa rezolvi!

 

Ma bucur ca e vreme buna mai peste tot. Si la noi arata ok, sper ca va tine - avem liber vineri si luni ptr Pastele Catolic/ Protestant.

 

Mie mi-a ramas o tuse seaca (testat din nou, nu e covid, dar fara test nu puteam trimite fetele la scoala). AM luat niste siropuri locale, alea din Ro sunt expirate sau s-au terminat. 

 

B in schimb e terminat cu pietrele la rinichi. A facut o CT (TC?) si are rinichii inflamati - spera sa poate vb cu med fam maine sau joi sa ii dea tratament, dar este ca plasture pus pe hemoragie, rezolva local si temporar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna, nush daca e acelasi Andrei Craciun care a fost seminarist la SNSPA o perioada - e cu vreo 3 ani mai mare ca mine, deci are 41-42 acum? Daca el e, organiza intalniri cu studentii si dezbateam teme similare cu 'lectiile' puse de tine. Cred ca l-am avut si la cursul de Etica? Nici nu mai stiu. Am avut o discutie in Club A la un moment dat, nici nu stiam unde este.  [:)]  [:)]

 

posibil [:)]

 

asa arata acum - nu stiu cum arata pe atunci [:)]

 

post-130716-0-50483200-1617122194_thumb.jpg

 

i-am dat profilul lui lui B pe messenger.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, nu te mai stresa, ai grija de tine. 

Ai facut vaccin, ai facut boala, e arhisuficient. Am impresia ca astia recomanda rapelul la cei care au facut boala, doar ca sa mai scoata un ban. Parerea mea.

 

 

da, parerea ta [:)]

 

parerea mea si-a celor care inteleg ce se intampla in organismul uman e ca nu poti compara anticorpii produsi prin boala, care sunt de diferite tipuri, la diferite componente ale virusului (poate ai auzit de nucleocapsida; daca nu, poate vrei sa vezi ce e si ce reprezinta), cu cei produsi de catre vaccin, specific impotriva proteinei Spike, identificand astfel la timp virusul, si nu cand ajunge sa fie maruntit pana la stadiul de nucleu, timp in care nu sta degeaba.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Velvet, sanatate multa! Sper ca esti mai ok acum.

 

Laura25, refacere usoara mamei.

 

Mihaela, bafta Silviei la condus.

 

Mianna, tare fain arata si imi imaginez ce bine era la terasa aia.

 

 

E cealalta Laura, dar sigur stie ca despre ea e vorba  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat Az are o eficienta de 60-70%, cand am cunostinte carora le a fost mai rau din cauza vaccinului decat a bolii, csnd au fost decese in urma vaccinarii, pot sa am indoieli chiar daca n am auzit de nucleocapsida. 

In plus se recomanda daca ai facut bosla sa faci numai o doza. Asa era la inceput. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

velvet, sanatate multa! Sper sa reusesti si cu rapelul pana la urma.

 

La multi ani Silviei, Viviana! Ma bucur ca pana la urma a fost si un pic de petrecere.

 

Noi suntem bine. Usor-usor vine primavara si printre munti. Din fericire, fata de anul trecut, copacii inca nu au inflorit, asa ca poate scapa de inghet si vom manca si ceva fructe. Am avut ieri ajutor din vecini si am sapat in gradina, pot sa ma apuc de pus ceapa si seminte de verdeata. Tata imi pregateste rasadurile, dar mai e pana acolo. 

 

Copiii se bucura de viitoarea vacanta. Sunt obositi, demoralizati, demotivati, o lalaie ca sa scape, desi profesorii chiar se straduiesc si ceva scoala chiar fac. Au mai iesit in weekenduri cu ceva colegi , prieteni, cu conditia sa stea afara, nu in interior. Abia astept sa ii pot vaccina si pe ei si sa imi iau un stress de pe cap. 

 

La jobul meu e ok, dar inca nu imi place. Nu imi plac sedintele zilnice cu bullshit corporatist, nu imi place ca desi e o firma mare, cu un proiect f mare, se fac doar mici carpeli, updateuri la solutia existenta, nu se dezvolta nimic nou, interesant. Nu folosesc tehnologie noua. Nu stiu , colegii sunt f saritori si faini, dar ma asteptam la ceva mai mult, mai interesant, mai .....  Cred ca la sentimentul general de inadaptare contribuie si faptul ca lucrez doar de acasa, nu imi stiu colegii decat din poze si discutii online, imi lipseste enorm socializarea de la birou. Simt ca sunt la inchisoare : trezirea, cafea, lucru, pregatit masa de pranz, lucru, curatenie, spalat, ajutat copiii la diverse, somn si de la capat. In timpul saptamanii nici din curte nu ies deloc. In weekend simt ca innebunesc daca nu ma duc intr-o padure, pe un deal, oriunde, numai sa ma duc ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...