Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Atata timp cat Az are o eficienta de 60-70%, cand am cunostinte carora le a fost mai rau din cauza vaccinului decat a bolii, csnd au fost decese in urma vaccinarii, pot sa am indoieli chiar daca n am auzit de nucleocapsida. 

 

In plus se recomanda daca ai facut bosla sa faci numai o doza. Asa era la inceput. 

 

nu stiu ce inseamna pentru tine "la inceput" - pentru mine inceputul il reprezinta studiile clinice, in care n-a fost vorba de asa ceva. nici producatorii n-au recomandat asta. nici EMA. aaa, ca a treia sau a zecea mana a zis la un moment dat asta...

 

daca te-ntreb si ce-i eficienta o sa zici ca am ceva cu tine [:-)))]  si totusi, te intreb, daca tot o aduci ca argument, stii ce reprezinta?

 

si oricum Velvet vorbeste de Pfizer, nu de AZ.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Judoka  [flo2]  vreau sa fac si rapelul in timp util. mi-ar fi necaz sa reiau schema de vaccinare.

 

si nici n-as mai gasi Pfizer  [:I]  dar nu cred ca o sa  gaseasca institutia alt centru cu doza Pfizer disponibila pt mine asa repede  [:(] ce ghinion am avut si cu centrul de vaccinare! o sa sun maine iar la centru, sa vad daca ei stiu ca se inchid, azi nu mi-a  zis nimic cand am sunat.

 

Laura multumesc  [flo2]  imi doresc mult asta...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amina,

emoticonul de rostogolit pe jos si tonul superior ma face sa nu doresc sa continui discutia.

velvet e matura si vaccinata, o sa aleaga ce e mai bine pt ea, dosr ca am simtit o prea stresata. Atata tot

e matura si semi-vaccinata, asta-i problema [:-)))]

 

stiu ca e stresata, de asta am incercat s-o ajut cat am putut, nu doar raspandind o asa-zisa informatie total nestiiintifica, si care se presupune c-avea darul s-o linisteasca.

 

tonul meu superior vine din mai mult de jumatate de an in care am avut sute de conversatii de genul asta - eu din postura de om care a terminat medicina si care acum lucreaza in cercetare clinica, interlocutorul din postura de doctor de internet care stabileste adevarul suprem bazandu-se pe exemplul unui coleg/ruda si pe semi-adevaruri luate de pe net. normal ca situatia asta ma face sa rostogolesc vreo 3 emoticoane, nu unul singur [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

nici nu ma asteptam la vreun raspuns din partea ta, fiindca tot experienta din ultimele luni imi spune ca eu nu scriu pentru persoana cu care ma conversez, ci pentru restul lumii care citeste - si care e libera sa decida din care parte isi ia informatiile. stiu bine ca pe interlocutor nu-l intereseaza nici cat negru sub unghie un alt punct de vedere, si da, stiu ca nu stie raspunsurile, sunt doar cuvinte copiate de pe net care i-au format o anumita convingere de care tine cu dintii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Laura, multumesc pentru urari.

 

Azi ma duc la RMN genunche cum ar spune unii. 

Am sunat la mai multe clinici. Ce sa vezi? un amarat de RMN la 1 genunchi 800 de lei? si eu am 2... 

Am gasit o clinica care are cica un aparat RMN deschis, care face doar pentru incheieturi. 480 de lei. Parca suna mai bine. Sper sa fie si eficient.

Cel putin ma bucur ca nu trebuie sa mai stau in cosciugul ala.

 

Mi-am comandat pentru fata un booster/ulei cu canabis si retinol. Adica CBD oil + retinol. are o structura matasoasa, se absoarbe imediat, imi place.

Am dat o gramada de bani. Dar merita sa ma rasfat din cand in cand.

Abia astept sa vad rezultatele. Daca or aparea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka  [flo2]  vreau sa fac si rapelul in timp util. mi-ar fi necaz sa reiau schema de vaccinare.

 

si nici n-as mai gasi Pfizer  [:I]  dar nu cred ca o sa  gaseasca institutia alt centru cu doza Pfizer disponibila pt mine asa repede  [:(] ce ghinion am avut si cu centrul de vaccinare! o sa sun maine iar la centru, sa vad daca ei stiu ca se inchid, azi nu mi-a  zis nimic cand am sunat.

 

Velvet, centrele Romexpo 6, 7, 8 și 9 au doar Pfizer. Am programat eu de curând două persoane la Romexpo 8 și am verificat și pe site-ul guvernului, la transparență vaccinare. Sunt centre nou deschise, cu multe fluxuri, nu se vor închide curând.

 

City Mall (sector 4, metrou Eroii Revoluției) iarăși are doar Pfizer, sunt mai multe fluxuri tot așa, deschise de curând.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul "cum raman doze de Pfizer nefolosite"

 

v-am spus de mama ca e nedeplasabila; la inceputul lui februarie, cand am fost acasa, am vorbit eu personal cu doctorita de familie, s-o programeze pentru vaccin la domiciliu. a scris-o pe o lista care pe moment nu mi-a inspirat prea multa incredere, dar se pare c-a functionat - la un moment dat am primit sms ca are programare pe 30 martie.

 

pe recipisa aparea un centru fix, dar din cate citisem (neoficial, ca nu s-a ostenit nimeni sa ne spuna asemenea detalii) am mai auzit de persoane nedeplasabile pe a caror recipisa era un centru fix, asa ca am presupus ca de-acolo se scad dozele respective. aici a fost greseala mea, ca n-am intrebat-o pe doctorita daca sigur e pentru echipa mobila (ca daca voiam centru fix ii puteam face programare de-ar fi fost vaccinata fix in ziua in care am vorbit cu doamna doctor, ca atunci s-a vaccinat primul meu beneficiar).

 

ieri pe la pranz m-au sunat de la centrul de vaccinare, sa intrebe daca mai vine. nu, doamna, nu vine, nu e pentru echipa mobila? aaa, nu, noi o avem ca programata aici. dar stati ca va dau numarul celor care se ocupa de echipa mobila.

 

am sunat, au si raspuns. in primul rand in Medias inca n-a inceput vaccinarea cu echipa mobila, si in al doilea rand nu, mama nu e pe lista [smulgpar]

 

doamna care o ingrijeste pe mama va incerca sa vorbeasca cu doctorita, care ieri n-a lucrat, sa vada ce a facut de fapt si ce se mai poate face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...