Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Viviana, m-ai facut sa plang. ce spaima ati tras...sper ca Silvi e bine. va imbratisez pe amandoua! [flo2]

sper sa rezolvi si cu genunchiul. sanatate!

 

Daniela, bafta cu instalatia. eu am schimbat in tot apartamentul dar era santier atunci. cand trebuie sa strici cred ca e ingrozitor... acum am niste tevi si nu trebuie sa strici nimic chiar daca e undeva in perete.

 

noi am facut o repetitie pentru Paste. Prietena mea e catolica si pentru ca au sarbatorit ei pentru prima data la Tulcea (din cauza de pandemie nu s-au dus acasa la Bacau) ne-am lipit si noi de ei. am mancat un cozonac foarte bun, ca prietena mea e priceputa nu ca mine, am ciocnit oua...asta sambata inainte sa merga ei la inviere. ieri i-am lasat in familie.

 

vineri am facut daneze si pateuri cu branza cu aluat foetaj cumparat. au iesit demential de bune. de acum o sa facem mereu. Iuli a fost multumita sa punsuleze cu ou si sa plieze aluat. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua, 

 

Viviana, ce spaima ai tras! Multa sanatate Silviei! Si tie sa rezolvi ce ai la genunchi.

 

Ioana, multumesc frumos!

 

Noi suntem binisor, sotul a facut o miscare gresita si a ramas intepenit. Saptamana trecuta am facut si rapelul la vaccin. Am tras si eu o mica sperietura ca Mihai mi-a tusit saptamana trecuta, i-am facut test rapid si a fost negativ.

Mama se recupereaza bine dupa operatie. Asteptam inca rezultatul la ce a fost acolo. Cam atat de la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Laura, sănătate soțului și țin pumnii pentru rezultatul mamei!

 

Silvi, în vara asta voiam oricum să zugrăvesc, deci o să și refac circuitul electric, că oricum va fi balamuc. Mă bucur că v-au ieșit danezele :).

 

Viviana, sănătate cu genunchii!

 

Pe aici e rece, dar am văzut deja niște zarzări înfloriți, sper să vină primăvara într-un final.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Noi ne-am jntors din mini-concediul pascal, a fost frumos, cu plimbări și joacă în curte la aer curat, mâncat prea mult (prietenii mei au inaugurat grătarul) și stat la pahare de vorbă.

Sper ca până data viitoare când mai mergem, cel mai probabil de Pastele nostru, să dispară și ultimul petec de zăpadă. Vremea a fost frumoasă.

 

De mâine o luăm de la capăt, cu bateriile încărcate.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai, cum s-a putut intampla asa ceva? Fleur, sper ca Eric nu a aflat, cred ca e traumatizant pentru copiii din clasa.

cand eram la gradinita a murit un coleg. era chiar colegul meu de banca. am si acum in minte imagini de atunci. nu stiu de ce ne-au dus pe toti cu flori la inmormantare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S la mine sunt corcodusii infloriti. Se pare ca ei infloresc devreme, ca numai astia au flori multe si deschise.

 

Pomii din curte au boboci, insa nu stiu din care vor iesi frunze si din care flori.

si magnolia are boboci. Abia astept sa infloreasca, sper! Nu stiu nimic despre ea. Ce fel de flori are, ce culoare, e copacel, e tufa. Astept cu emotie pima floare.

 

aseara am fost cu fii-mea si a dat declaratie. Individul ala a fost corect (dar fac ceva pe corectitudinea lui) a declarat ca a fost vina lui, ca a vazut-o prea tarziu si circula cu peste 80 km/ora. Slava domnului ca a reusit sa puna frana aia la timp ca altfel nici nu ma gandesc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, ma bucur pentru voi ca ati petrecut zile frumoase alaturi de prietenii vostri. Ce tragedie cu fetita aceea! Era bolnava? Se stia ca are probleme? 

 

Viviana, sper sa treaca Silvia cat mai repede si mai bine peste accident. Tie sanatate multa, sa iti rezolvi problemele cu genunchiul! 

 

Silvi, ma bucur ca prajiturile cu aluat cumparat au avut succes. Si eu faceam destul de des intr-o vreme saratele sau pateuri cu astfel de aluat. 

 

Velvet, cum te simti? gata carantina? 

 

In spiritul titlului capitolului, azi pot spune cu fericire si usurare ca am facut rapelul la vaccin. De acum sunt mai linistita. Maine face sotul rapelul, satamana viitoare am prins programare pt tata (el a facut boala in ianuarie si a vrut sa astepte ok-ul medicului inainte de a se vaccina) . De Paste ne vom intalni mai relaxati si mai linistiti, stiind ca suntem mai protejati. 

 

Azi e soare si frumos, inca nu au inflorit copacii (anul trecut am vazut in poze, pe 23 martie erau deja infloriti  si ninsi. Apoi a inghetat si nu am avut mai deloc fructe) , dar doi caisi stau gata-gata sa explodeze. Mai am inca ceva tufe de ghiocei infloriti, au inflorit toporasi, viorele, cateva panselute mititele, narcise galbene si cativa irisi (asa arata, ca un soi de irisi mici, pitici, mov intens si albastri. Sunt superbi si delicati). Urmatoarele trei zile insa se anunta frig, chiar -3 grade noaptea, ploi, ninsori. Abia astept primavara aia de mai, cu cald si soare si multe, multe flori. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...