Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Bună ziua și de la mine.

 

În ultimul timp nu am energie pentru mare lucru, cred că și primăvara asta care nu mai vine are o contribuție.

 

Fleur, îngrozitor, nici nu știu ce aș putea să spun... :(

 

Laura, felicitări pentru rapel, eu mai am de așteptat.

 

Velvet, ai ieșit din izolare? Parcă azi era ziua, nu? Cum ești?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc pentru gandurile bune. Fetita respectiva nu avusese nici o problema inainte.

A fost o chestiune de minute.

Eric a aflat odata cu mine, pentru ca eram doar eu cu el ca deobicei cand ni s-a spus in sedinta si m-a vazut plangand. Stia ca e de la scoala sedinta si nu am vrut sa isi imagineze el ce s-a intamplat. A plans putin. Azi li s-a spus in clasa, au facut impreuna o cutie cu mesaje despre ea, care va fi data parintilor. Copiii din clasa au fost acompaniati de educatoare specializate si pot vorbi individual cu consiliere psihologice venite special pentru ei. Si oricine din personall scolii poate cere consiliere psihologica.

Eu am chiar azi sedinta cu psiholoaga mea dupa scoala, era deja programata.

Sunt intoarsa pe dos. Am iesit in pauza de pranz si m-am plimbat, am trecut prin fata casei familiei, chiar la coltul strazii. Era o liniste de inmormantare acolo, la propriu din pacate.

Nu pot sa imi imaginez cum poti supravietui ca parinte la asa ceva. Fetita mai are o frate si o sora ambii in scoala noastra.

 

In cu totul alta ordine de idei sunt furioasa, iar, pe strategia de vaccinare a Quebecului, foarte rigida. Centrele de vaccinare sunt plin e de vaccinuri si personal dar goale de pacienti. Care au vrut 60+ s-au vaccinat deja. Nu inteleg de ce nu se da drumul la etapele urmatoare. De ce Dumnezeu in Romania se poate cum e logic si aici nu!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, am citit, ce tragedie! Cat de fragilia este viata...

Velvet, tu cum esti?

Pe unde o fi Rox?

 

Si pe aici pe la mine sunt ape tulburi... T s-a plans Sambata ca il jeneaza in gat si a luat Strespsil, nimic altceva. Luni dim, se plange si N de ceva jena in gat. Ieri s-au simtit amandoi mai rau, nu cine stie ce, dar obositi si dureri de cap, i-am programat azi la test.. Si tot ieri un coleg cu care s-au intalnit la inceputul sapt trecute le-a trimis poza cu rezultat pozitiv. Ma astept sa fie si ei pozitvi. De ieri i-am izolat la ei in camera, am separat baile, dar cred ca e cam tarziu....

Acum sunt cam speriata cand m-o lovi pe mine sau sot...Cam ff speriata....Ma gandesc la ce e mai rau.

Sotul are inca test negativ (el face de3 ori pe sapt ca sa poate mearga la serv)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, ce alb totul. Si la noi ploua astazi...

 

Fleur, groaznic cu acea fetita, asa din senin... Si noi am avut un caz, la bloc la parintii mei, cu o fata cu care copilarisem in bloc, ieseam la joaca. La fel, a murit din cauza unei tumori la creier, sau hemoragie cerebrala, ma rog, tot in zona capului... Si la fel, fulgerator, fara semne anterioare, nu suferise anterior de nimic... Aveam vreo 27-28 de ani...

 

Eu am facut ieri prima doza de vaccin, Moderna. Deocamdata sunt ok, doar ca ma cam doare bratul, zona in care m-au intepat. Ma doare daca ating zona sau daca misc mana (ridicat, intins, imbracat/dezbracat). Sper sa treaca in curand. Altceva, febra, dureri de cap sau altceva nu am avut... Se fac in curand 24 de ore.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...