Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Mihaela, mă bucur și eu citind planurile voastre. Și eu imi doresc astfel de drumeții, al meu soț nu e prea drumeț, dar îmi mai iese câteodată. 

Îmi doresc să fac 2-3 zile din Via Transilvanica. Sunt cam 20 de km pe zi, cu posibilitate de cazare la cort sau pensiuni (aș alege pensiune ca să nu cărăm cortul). 

Dar deocamdată e la nivel de dorință, încă nu a ajuns plan. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oh, se pare ca a picat din fașa punctul culminant, Kebnekaise...la cabana de unde se pleacă sus pe munte, nu mai sunt locuri Pt doua nopți la rând...cel puțin. La cabana aceea se ajunge tot pe jos, de unde lași mașina...19 km. Cu rucsac cu ce ai nevoie, in spinare. Apoi dacă ai noroc de vreme buna ziua următoare, sus pe munte. Și jos. Dormit iar la cabana. Și iar 19 km înapoi...cam mult toate astea. Oarecum sunt Ok ca nu am găsit cazare, ca e prea mult totuși. :( 

 

Acum planific concediul, cu drumeții mai scurte, max 8-10 km, cu dormit “normal”. Adică fără carat lucruri in rucsac, multe și grele. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Miha, poate faceti un fel de antrenament in concediul asta pentru ca urmatorul sa iti faci curaj pentru Kebnekaise. 

 

Fleur, sa te vaccinezi fără probleme! 

 

Ieri C a fost la antrenament iar eu cu mica am iesit in parc cu bicicleta. i-a măsurat la club si C are deja 172. nu pot sa cred ca e deja mai inalta ca mine. ne-am pus aseara in fata oglinzii, ca nu imi venea sa cred si e intr-adevar mai inalta [:)]

ieri cand veneau de la antrenament, pe jos, ea si doi colegi mai mici care stau in zona, (9 si 10 ani) s-a luat de ei un tiganus. unul dintre colegi se juca cu un pop it si a vrut sa il ia din mana. ala a sarit la bataie. C si celalalt s-au speriat. a trecut un domn in varsta si i-a despartit si l-a gonit pe tiganus. C a venit cam speriata, colegul ei si mai si. au vorbit aseara si cica nu il mai lasa maica-sa pe jos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi se Modernizeaza fii-mea.

Abia asteapta!

 

Eu maine la ora 13.

 

In we au fost fetele la noi, cea mare a ramas in continuare. Aseara au fost la bunicii fetitelor in satul de vizavi ca au trambulina in curte si au sarit cu spor si facut figuri.

Cand am vazut-o pe Silvi ce tumbe misto face am vrut sa fac un banc prost sa ii spun ca are antrenament de la saritul pe capota. Mi-am muscat limba. M-am hlizit doar eu cu  mine.

Dar ma bucur ca distractia, statul cu fetele au scos-o din gaura neagra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, eu sunt depașită demult de ambele fete :)).

 

Da, așa am zis și eu, ca ne antrenam anul asta și apoi la anul ne pregătim din timp Pt Kebnekaise. Dar al meu soț nu e pro aceasta idee. El vrea sa mai vadă lumea, imediat ce se poate. Deși ii spun ca doar nu vrea sa meargă pe Kebnekaise la 70 de ani! La 60 de ani nu pot sa ma gândesc, mai sunt câțiva ani și ii împlinește...

 

Am auzit o întrebare ce mi-a plăcut. Dacă mâine ați putea pleca undeva in concediu, unde v-ați duce?Spontan, așa. Eu in SUA, dacă e sa aleg din lume. In Europa as merge la Roma! :) Sau in insulele Azore. Al meu soț nici nu are pretenții. El ar merge pe Galapagos. :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conversatii cu aia mica, ce abia a implinit 4 ani.  [:-)))]

 

- Daca nu vii sus ma nervez!

- Eti cur! (am scos-o si io din putul gandirii!)

- Pe bune, te uiti la tine ce postii vorbesti?

 

- Da-ti ochelarii jos ca vreau sa-ti dau cu perna-n cap.

 

- Ce pana mea am in farfurie?

 

- Tata meu e caraghios. Are o camasa verde pijama. E si ciudat, are niste ochelari mari si urati. Vorbeste si urat in masina. Mama e pufoasa pe fata. Tu ai buzele rosii ca sangele.

 

Si nu spune "ma gadil" nu ma "mai gadila" spune "ma ticăl", nu "ma ticăli"

 

Ce inseamna o sora mai mare care iti largeste vocabularul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...