Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Am facut ieri succesiunea.

 

Am fost si la ortoped. 

Concluzia: nu este nevoie de operatie (momentan)

Urmeaza: 2 saptamani tratament medicamentos; consult balneofizioterapic; infiltratii cu acid hialuronic; continuat cu kollagenul de 11.000 niste luni de zile ca ajuta.

Obligatoriu: biciclit  [aerob]  dar fara cazaturi si fara fortare, ajuta musculatura care la randul ei ajuta, purtat genunchiera.

L-am intrebat ce se intampla daca meniscul se rupe de tot si o ia la plimbare. Se blocheaza genunchiul si abia atunci ajung la operatie artroscopica cu rahianestezie.

 

Deci, toate bune pe partea asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, ce-mi place de nepotica ta  [:-)))]

sper sa nu fie nevoie de operatie...am avut insa colegi care s-au operat si au fost ok dupa..matusa lui Marco si ea operata la ambii genunchi si e ok.

Succes la vaccinare, Silviei si tie. 

 

Miha, fain planul, sa-l duceti pana la capat...in Galapagos vreau sa ajung si eu, dar cred ca in viata urmatoare  [:D] asta ca sa-l citez pe Marco.

 

Eu tb sa ma gandesc ce vom face cand voi implini 50 de ani (nu mai e asa mult)...vreau Insulele Palau sau Cook Island  [ph34r]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am discutat cu Mianna despre vaccinarea in Resita, unde am inscris-o pe mama prietenului de aici...am studiat noi grafice, am facut calcule...am visat numai programari, centre si ca au dat drumul in Resita si am inscris-o  [:D] cand m-am trezit de dimineata, am vazut ca am primit e-mail, ca o pot programa  [:-)))] asa ca am programat-o pe 20, prima zi cu locuri (erau 5 zile : 17-21, 17-19 epuizate, 20 si 21 : 40/30 locuri)...prietenul nostru pleaca pe 15 in tara, asa ca va fi cu ea...e capoasa si nu prea vrea sa faca vaccinul.

 

Sotia prietenului mi-a scris ca ar fi bine sa visez si nr de la loto  [:-)))]

 

M-am distrat in dimineata asta. 

 

Ma bucur insa ca am programat-o, am scapat de-o grija.

 

Ai mei fac maine rapelul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alor mei le-a facut ft bine vizita noastra  [il] mamei nu i-a fost bine acum 2 saptamani, acum insa este ok...ma bucur ca i-am vazut si bineinteles ca am vazut/revazut pinguini dragi...de-abia astept sa-i revad iar in iulie. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, o parte din rezervațiile naturale unde vrem sa mergem la vara, le împărțim cu Norvegia :). Este chiar și un lac, Grövelsjön unde vrem sa ajungem, jumate e in Norvegia :). Zona mare se numeste Dalarna, e acolo unde locuiește Diana acum. Ea a umblat câte puțin prin zona, acum spre primăvara, ca s-a mutat toamna și nu a prea putit explora. E superb, abia aștept sa mergem! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, tinerico! :) 

 

Ella nu e de-un leat cu noi, se alinta. Mai are câțiva ani frumoși de 40+ :). 
 

Daca bine rețin, glimmer e din același an cu mine, cu Roli? Chiar glimmer, ce mai faceți? 
 

Viviana, multă sănătate cu genunchiul! Multe din ce scrii tu acolo îmi suna SF :). Dar ma bucur ca te ajuta. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cand cu pandemia, nu ne mai putem face planuri pe termen mediu si mai lung... Chestie care recunosc ca ma seaca, ma supara... in vremuri normale, anii trecuti, aveam planificat concediul de vara, acum in aprilie sigur mai faceam vreo iesire intr-una din minivacantele astea de Paste... Acum am ajuns sa-mi fac planuri azi pt maine sau hai, saptamana asta pt weekendul care vine, daca e cazul...

Va doresc sa ajungeti unde vreti voi, la urmatoarele aniversari, 51, 52...cand s-o putea.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...