Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

in sfarsit am facut o chestie pe care o procrastinam de cateva luni: ordine in emailul de serviciu. acum toate emailurile-s puse in folderele si foldarasele lor (si sper sa le mai gasesc daca am nevoie de ele, ca am vreo 2 perechi de foldere cam confuze [:)] )

 

mi-am facut si ordine pe desktop, ca am prostul obicei sa salvez si sa lucrez acolo, si doar cand nu mai am nevoie de ele le mut in alta parte.

 

acum sa-mi mai completez si condica pe martie si jumate de aprilie, si-o sa fiu la zi cum n-am mai fost de mult timp [pk]

 

mi-am luat concediu 2 saptamani - unai inainte de Paste, una dupa. cateva zile o sa le petrec la mama (inca nu stiu prietenii mei exact cand plecam si cand ne intoarcem, teoretic de miercuri pana duminica), si restul sa le petrec dormind pana la pranz si apoi iesind la terase [:)]

 

sper sa nu fie nevoie sa muncesc prea mult in concediu - chiar deloc nu indraznesc sa sper, ca echipele de proiect nu-s chiar asa cum ar trebui sa fie: pe o regiune is 3 in 1, ca nessu' - am ramas si fara co-project manager, si fara cel care era in pozitia in care ii puteam delega chestii, numit lead monitor.

 

pe alte doua regiuni mi se schimba taman acum co-project managerul, si am si lead monitor nou alocat, care inca-i in perioada in care intelege ce se intampla pe proiect, si nu are deocamdata acces la toate sistemele.

 

dar am promis ca o sa fac numai ce-i cu adevarat urgent (in opinia mea, nu in opinia lor [:)]  ). ca de exemplu revizuirea rapoartelor, daca va fi vreunul in perioada aceea - astea au termen limita clar, care trebuie respectat. cred ca orice altceva va putea astepta pana in 10 mai [:)]

 

(acum realizez ce romgleza vorbesc de obicei, si cat m-am chinuit sa scriu chestiile de mai sus cat de cat in romana [:-)))]  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, ziceai de anticorpi, deci până la urmă ați avut toți? Sper ca asta să fi fost tot și dacă ați fost pozitivi să aveți anticorpi suficienți.

 

Mihaela, vârful de care spui e destul de înalt, sper să îl puteți face cândva. Ce fain că ieșiți de ziua ta, chiar dacă doar pe continent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine. vad ca au si crescut capacitatea de vaccinare, ieri au facut 76.000 doze.

 

Sotul meu, care urmareste indeaproape platforma de vaccinare, tot imi zice ca listele de asteptare se subtiaza considerabil de la o zi la alta si nu mai apar alti oameni in loc, de unde a tras concluzia ca e cam gata, cam astia vor/au vrut sa se vaccineze si pe urma o sa ramana un mare gol si doze in frigider. Sper totusi sa nu fie asa si sa fie marea majoritate antivaccin  [fri] ca  o sa fie rau de tot cu tot felul de mutatii daca va mai circula virusul masiv si adio viata cat de cat normala in viitor.

am scapat! in sfarsit au primit mesaj si ultimii doi beneficiari (singurii din etapa a 3-a din lista mea), se vaccineaza joia viitoare, pe 22 aprilie! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...