Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

https://adulti.renv.ro/users/login

 

Asta e link-ul site-ului unde puteti deacarca adeverinta:cu CNP si nr de mobil. Asa il ai mereu cu tine, nu te plimbi cu hartiile.

 

UE lucreaza acum la un certificat, cica la vara il vom avea; ellvetienii il vor si ei.

 

Fratelo nu a primit nici o hartie, i-am luat eu un carnet international de vaccinuri de la medicul de fanilie si i-au trecut acolo cele 2 doze.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, se intampla multe. Stai linistita, atat timp cat esti sanatoasa, fara boli cronice, cred ca probabilitatea sa apara complicatii e f. mica.

Daniela, Monica multumesc. Abia astept sa se indrepte vremea si sa mearga lucrarile in ritm mai alert. Da, perioada asta de scoala acasa te seaca. Desi locuiesc in aceeasi camera, scoala o fac separat, ca nu se poate altfel. Sacrificatul e sotul care tb. sa mearga la birou in oras in fiecare zi. Ce ma bucura insa mult e ca vom avea si o camera separata de repetat la tobe si chitara, care acum se intampla in living, in capul meu [zirea] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am primit adeverinta de vaccinare, o hartiuta mica pe care o pastrez cu sfintenie.

 

Update la "jurnal de vaccinare" - ma simt bine in continuare, doar cu usoara jena in umar.

Am avut o stare de oboseala si somnolenta si aseara si azi la pranz, cred ca nu are nici o legatura cu vaccinul, e vreme ploioasa.

Acum astept sa vad ce prind cu 5G ul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, studioul de repetitii va fi in mansarda. Acolo isi vor primi si musafirii si vor dormi cu totii daca vor sa ramana peste noapte  . Le iau saltele si faca ce vor! Acum nu -si pot aduce decat 1 musafir peste noapte, caruia ii inghesui un pat pliant la ei in camera. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt furioasă. O mătușă a mea a murit ieri de covid. Este prima victimă a covidului în familie. 81 de ani, inițial nu am știut de ce a murit, ea avea și diabet și probl cu inima. 

A luat de la fiica ei, a făcut și unchiul meu care are vreo 88, dar el este bine, în izolare acasă.

Când au dus-o cu salvarea, avea 70% oxigen...foarte târziu au dus-o, nu înțeleg de ce.

Nici ea nici soțul, nici cei doi copii cu care locuiau practic (erau trei case una lângă alta) nu erau vaccinați. Copiii, verii mei, oameni cu studii...

Sunt furioasă că a murit cu zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, și eu aș opta pentru subsol dacă mi-aș construi/cumpăra o casă. Aici majoritatea caselor au subsol locuibil, cu geamuri, lumină naturală.

Se poate face open space, o mare "sală familială", cu home cinema, aparate de fitness, tobe, baterii, etc. Izolarea fonică este mult mai bună și nici nu te "bubuie"în cap.

Unii au dormitoare la subsol sau chiar un întreg apartament complet cu baie, bucătărie, etc.( pe care, deobicei, îl închiriază)

 

Anja, cum mai sunteți, ați terminat cu carantina?

 

Viviana, cum mai e Silvia?

 

Velvet, "vacanță plăcută", știu că mai ai niște ore online dar cum nu ești acasă, sper că îți faci și niște zile de vacanță.

 

Mihaela, când plecați?

 

Mianna, îmi plac pozele cu natura de la terase, de pe fb.

 

Silvi, am.citit că tiza mea te-a depășit la înălțime, bravo ei! Cât mi-am dorit să fiu înaltă...am 1.69 dar m-am dezvoltat din păcate pe cealaltă axă a planului cartezian.

 

Rooox, pe unde ești? Sper că toate-s bune la voi.

 

Eu am gătit, făcut lecții cu copilul ( tot cu înmulțirile ne chinuim, nu îi place să învețe pe de rost). Ieșim un pic mai târziu, e rece dar soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem liberi de la pranz,  testele au fost negative. Am sunat la autoritati si am anuntat, doar ne-au spus ca pana in ziua 10 tb sa purtam masca.

 

Am fost la cumparaturi, dupa m-am tuns (adica i-am dat parului o forma, acum va creste normal), am facut chiftele, am vorbit cu ai mei.

 

Mandra e in oras, a avut intalnire   acum e cu prietenele...are si maine o alta intalnire.

 

Maine noi mergem la socrii, stam in gradina, cu masca si la distanta.

 

La noi a crescut nr.celor saraci, in Zurich sunt cozi la mancare gratuita...sunt oameni care si-au pierdut joburile din cauza pandemiei.

 

Seara faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...