Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Fleur, îmi pare rău, condoleanțe :(. Da, sunt persoane care nu vor să se vaccineze, cred că e cumplit să-ți îmbolnăvești (chiar fără să vrei) familia. Ăsta e unul dintre motivele pentru care eu am zis că nici nu intră în discuție să nu mă vaccinez.

 

Am făcut și eu rapelul azi, Pfizer, mă dor puțin încheieturile și mușchii (așa am pățit și la prima doză). Iau un paracetamol și mă bag în pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am făcut și eu astăzi prima doza de Pfizer. Zero efecte pana acum, la 8 ore după injectare. Dar am luat un antinevralgic după vaccin, are aspirina și paracetamol în compoziție.

Pe 8 mai am rapelul, ma așteaptă încă o excursie la Suraia. Dacă rămâneam înscrisă pe lista de așteptare în Ploiești, nici acum nu eram vaccinata, o colega care s-a programat simultan cu mine a prins programare abia pe 21 aprilie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, imi pare rau de matusa ta. Da, pacat ca nu au vaccinat-o.

 

Silvi e bine. I s-au mai dus vanataile, mai linistita.

 

cu subsolul depinde de zona. aici in zona, unde am construit eu, panza de apa freactica e mai la suprafata si toata lumea m-a sfatuit sa nu fac subsol  ca in 5 ani vor fi infiltratii.

Si alta chestie pentru care nu am facut subsol au fost costurile. Costa mult, cam cat toata casa la rosu.

Deci toti aici in zona prefera mansarda.

 

Avem, totusi, in curte o pivnita de 6 mp si numai eu stiu cat ne-am chinuit cu umezeala.

 

Altii au ales varianta ingroparii unui container  care are garantie 20-30 de ani. Ce misto sunt amenajate inauntru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta este tragedia pandemiei si a lockdownurilor impuse de aceasta. De asta spun ca metoda inchiderii totale nu poate merge la infinit. E o strategie soc de moment, dar nu de repetat de multe ori. Cu cat va dura pandemia mai mult, cu atat diverse afaceri vor falimenta si nr celor saraci va creste. E ff greu sa iei in considerare doar aspectele sanitare in detrimentul celor economice. Stiu ca sanatatea e cea mai importanta, dar pe acei oameni ajunge sa nu-i mai bucure faptul ca nu au covid19, cand ajung in somaj, nu au ce pune pe masa, nu au cu ce-si plati facturile si ratele... 

     

La noi a crescut nr.celor saraci, in Zurich sunt cozi la mancare gratuita...sunt oameni care si-au pierdut joburile din cauza pandemiei.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roli, și eu aș opta pentru subsol dacă mi-aș construi/cumpăra o casă. .

Fleur nu-mi plac subsolurile drept spatiu locuibil. Le vad utilitatea doar pt. depozitarea alimentelor (pivnita). In plus, costa f. mult sa le faci, creste considerabil pretul casei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...