Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Buna ziua!

 

am facut si eu doza 2. de data asta nu am avut reactii de nici un fel. m-a durut doar mana  putin dar acum sunt ok.

 

ieri am fost la Constanta. mica s-a luat cos la bicicleta. si-au mai luat tricouri, una, alta...

C si-a comandat bicicleta. va trebui sa mai facem un drum la constanta zilele astea sa o luam. nu aveau disponibila bicicleta pe care o voia ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, bravo pt vaccin. Prima doza cand ai facut-o, acum 2 luni? Tin minte cand ai facut-o, uite ca a trecut timpul. Si eu mai am inca 2 saptamani de asteptat rapel, 4 mai...

Aveti unde sa tineti bicicletele? Mie asta mi se pare cel mai complicat la apartament, daca nu exista boxa/anexa unde isi pot tine oamenii lucrurile de genul asta. Sa le tot cari x etaje mi se pare chin de-a binelea, asta a fost si motivul pt care nu le-am mai luat fetelor biciclete cand au mai crescut (au avut cand erau mai mici si le tineam in masina, in portbagaj una peste alta, dar greu si alea). Iar aici la bloc e un fel de anexa, dar e cu circuit inchis, ca sa zic asa. Administratorul a vrut sa o desfiinteze, ca zice ca isi tot depoziteaza oamenii lucruri, deci oficial nu putem obtine o cheie, iar cei care au deja chei, sunt mai "pe sest", nu au interes sa fie mai multi oameni cu acces acolo. Nu mai stiu intre timp ce s-a mai intamplat, ca nu ne-am mai interesat. Fetele s-au mai plimbat cu bicicletele, le-am inchiriat in parcul Herastrau pt 1-2 ore, cat au vrut, uneori am luat si eu  .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti expresia: ce pompa mea! E la fel ca: ce pana mea!

 

Mi se potriveste mai mult cu pompa.  [aerob] am gasit pe altcineva care o sa vina maine pentru ievaluare si miercuri pentru demontare/montare.

Ca imi sta pe cap pompa. Mi-e frica sa nu dea brusc soarele si caldura peste gazon si sa nu am apa sa il stropesc.  [umbrel]

 

In rest azi sunt bine, bine. Vesela si guresa.

Ma apuc sa fac curat in garaj. In partea mea de garaj. Sa fie clar asta. In partea lui nu ma bag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mar, gutui, magnolie, liliac.

Magnolia se straduie de vreo 2 saptamani sa infloreasca. Icneste din greu. O iubesc si nu vreau sa crad ca poat i-au inghetat bobocii.

 

Nu stiu cand trebuie sa infloresaca marul, gutuiul, liliacul, ciresul amar si nici visinul.

Unii fac mai intai flori si apoi frunze - ca magnolia si ca corcodusul. Altii frunze si apoi flori.

 

Liliacul are o gramada de frunze.

Am inceput sa il chestionez pe goagal. Cand infloreste marul, cand infloreste gutuiul.

Cand am ajuns la liliac nu am reusit sa aflu. 

 

Cand infloreste liliacul - numai asta imi da goagalul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, nu avem unde sa tinem bicicletele. bicicleta Iuliei o tin in balcon, o car pe scari sus-jos, asta e. 

C nu a mers deloc pana acum. nu a invatat cand era mica, nu a vrut. cand a inceput mica a vrut si ea. i-am luat  o bicicleta sh, cam vechiuta si a reusit sa invete singura. bicicleta sta la tara. noi facem maxim 20 de minute pana acolo. si bicicleta noua va sta tot la casa. 

avem de gand sa mergem in plimbare toate trei (eu cu sh-ul se intelege [:-)))] ) a iuliei e mica inca, o tinem si in masina, o caram la tara si inapoi dar a Crinei e mare nu am unde sa o tin in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...