Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Liliacul meu are frunze si incep acum sa apara si florile; sunt insa micute, deci mai dureaza ceva. 

 

Ciresul japonez a fost plin de flori, acum s-au dus si apar fructele...cum apar, tot asa si dispar, se bat pasarile pe ele 

 

Am petrecut fain ieri la socrii, am comandat pizza (diavollo) la restaurantul portughez. Dupa ce-am ajuns acasa, am facut o plimbare pana la restaurantul mexican, sa vedem daca se pregatesc deja pt astazi. Cand termina Marco, le facem o vizita; mi-au confirmat ieri rezervarea. De-abia astept sa-i revad, nu ne-am vazut de 4 luni. 

 

Azi am lenevit si am muncit putin; de fapt putin mai mult, dar e ok. 

 

Imi place noua tunsoare, suvitele se vad si ele frumos; frizerita m-a intrebat unde le-am facut    si m-a sfatuit sa ma vopsesc doar la radacina (roscat) si sa las restul cum este (suvite portocalii).

 

Ai mei sunt ok, nu au avut nimic dupa vaccin.

Le-am comandat o masuta mica, pe care sa o puna langa canapea; maine vine.

 

La noi e soare cu dinti; dar e mai bine asa decat gri si ploaie.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Un pom a facut boboci. I-am vazut dimineata si de atunci sunt in extaz paranormal.

 

Eu pot sa jur ca pomisorul este gutui. Cand l-am luat de la statiunea horticola baneasa, era ultimul, amarat, nimeni nu il dorea si mi s-a spus ca face gutui dar mici. Era o gutuie mica pe jos si mi s-a parut gustoasa.  Mi s-a lipit de suflet si l-am luat. Si io si CCS l-am indragit si a fost singurul pe care l-am retinut ca e gutui.

Ca noi atunci am cumparat 4 pomisori, adica niste bete goale cu etcichete, asteptam sa faca fructe sa vedem ce sunt.

 

post-3916-0-71920000-1618839009_thumb.jpg

 

Dar de ce are boboci asa rosii?

Ma si pricep...

post-3916-0-71920000-1618839009_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, sa stii ca si pomii alor mei sunt inca mici...dar au facut mereu fructe...mama a mancat din fiecare: cirese, visine, prune, caise si gutui...visinii si ciresii de la fratelo sunt insa mari, asa ca ei de acolo iau pt gemuri/compoturi...au multi si tatal cumnatei nu are ce face cu atatea fructe (are si el pomii lui), asa ca ai mei pot culege la liber. 

 

Are si mama o magnolie, avea bobocei cand am plecat. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem încă in Stockholm. Am avut un Weekend superb, Spa-ul la care am fost a meritat toți banii (NN putini :)). Liniște. Relaxare. Tot felul de bazine și de saune. La cea cu aburi sărați mi-a plăcut cel mai mult. Trebuia sa luam câte un pumn de sare (o sare specială, cu ceva minerale in plus) și sa ne frecăm puternic pe piele, acolo înăuntru. Stăteai cât puteai și apoi făceai un dus acolo înăuntru. După, intram in apa rece ca gheata! E prima data când fac asta, senzația e de milioane și de nedescris. Super mișto! 
 

La intrare in hotel am primit costume de baie, șlapi și un fel de halate chimono, cu care am umblat tot timpul cât am stat acolo, inclusiv la cina și muc dejun. Toți eram o apa si-un pământ :)). A fost tare mișto. 
 

Totul lux, pe malul marii in arhipelag, in pădure. Aranjat cu grija Pt pandemie. 
 

Încă suntem in Stockholm, ne plimbam. La miez de noapte ajungem acasa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...