Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu cred ca e mar.  Nu are frunze de mar.

Daca atunci cand se desafac bobocii florile devin albe sau roz e mar, daca raman rosii...

 

 Frunzele de gutui au puf albicios. Iar gutuiul infloreste mult mai tarziu.

 Eu zic ca e mar 100%.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un pom a facut boboci. I-am vazut dimineata si de atunci sunt in extaz paranormal.

 

Eu pot sa jur ca pomisorul este gutui. Cand l-am luat de la statiunea horticola baneasa, era ultimul, amarat, nimeni nu il dorea si mi s-a spus ca face gutui dar mici. Era o gutuie mica pe jos si mi s-a parut gustoasa.  Mi s-a lipit de suflet si l-am luat. Si io si CCS l-am indragit si a fost singurul pe care l-am retinut ca e gutui.

Ca noi atunci am cumparat 4 pomisori, adica niste bete goale cu etcichete, asteptam sa faca fructe sa vedem ce sunt.

 

attachicon.gifboboc.jpg

 

Dar de ce are boboci asa rosii?

Ma si pricep...

 

La cat de rosii sunt florile eu zic ca e mar.

 

Edit: deja raspunsese si Mianda.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama prietenului nu vrea sa se vaccineze, asa ca am anulat programarea pt astazi. Pacat, dar nu o poate forta nimeni. A vorbit cu doctorita ei, care i-a spus o mare prostie (am discutat cu Mianna dupa), asa ca nu vrea deocamdata sa se vaccineze. Daca ia insa virusul, nu va fi de bine. Sper insa sa nu il ia. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

La noi vreme ok, soare si rece dar mai bine decat ploaie. In weekend am mers la cumparaturi, pe P nu o mai incapeau incaltarile, nici leggings. Am mers si la Ikea sa luam niste catroane si o placa ptr un Pax la P in camera si am luat pana la urma scaune de bucatarie, scaune de birou ptr fete si o canapea de sufragerie  [batcap]  Am vrut sa renovam sufrageia de vara trecuta, acum avem motiv suplimentar sa ne apucam, desi ma apuca groaza cand ma gandesc cat ne ia sa scoatem tot din ea ca sa varuim.  [fri]

 

In gradina coacazele au flori si zmeura a dat frunze bine de tot. Capsunii s-au trezit, prunul a inflorit deja, leusteanul e de juma de metru. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...