Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

dubla

 

Ella, ce aiurea ca a refuzat doamna. Nush de ce, am mai ausit oameni cu scoala si de aici si in Ro - cunoscuti de-ai nostri - care refuza. Ca nu stiu ei ce efecte adverse au, ca au auzit ca sunt substanta x si y in vaccin, ca le pune cip (asta cu cipul ma lasa paf), mai nou ca fac cheaguri de sange, de parca fumatul/ mersul cu avionul nu ar fi cu acelasi risc. 

 

Miha, ma bucur ca v-ati relaxat. Cred ca sunt yukata, chimonourile alea de toata ziua de care zici tu.

 

Viv, la ce serial corean te uiti?

 

velvet, ce aiurea cu ospatarul. 

 

Mianna, pisicile ce mai fac, ca nu ai mai zis de ele? Idem 'porcul' Danielei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e soare, azi vom avea 17°  sper sa vina caldura, m-am saturat de haine groase.

 

In aprilie am multi sarbatoriti : mama, Marco, fratelo, o prietena de-aici, prietenul Beat, Sf.Gheorghe (fratelo, unchiul si matusa)...de ziua lui Marco imi iau liber, aveam rezervat hotel cu o zi inainte, dar el tb sa munceasca..am fi mers tot la spa, la The Chedi  o sa mergem insa pe munte, apoi mancam la restaurantul de la lac.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, da, e yukata.

Ce am uitat sa scriu este ca îți incepeai și terminai vizita la bazine cu baia tradiționala japoneza. Ablution pe engleză. E special momentul, o experiența. La bazine era “onsen” adică fără mobile (deși am văzut nesimțiți), cu ora de liniște in care nu vorbeai ci doar te delectai de prezenta celui/celei de landa tine. Și liniște in mod normal, vorbit încet sau in șoaptă.

N-am avut mobile timp de 7 ore și a fost nemaipomenit!

 

O experiența toată vizita.

 

Mi-a mai plăcut ca scria in unele locuri sa îți atragă atenția ca “tu ești o parte din experiența altuia” și sa te comporți ca atare.

 

Azi e o zi superba! Voi sta mult afara, fără mobil :).

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...