Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e soare si cald..am iesit in curte si se simte bine caldura  dupa pranz se muta soarele in gradina, in curte e umbra si rece.

 

Ieri am stat cu Marco in gradina la un pahar de vorba..ce-mi place sa stau ca soparla la soare  Sheela sta si ea cu noi, nu se misca din gradina cand suntem acolo...ne tine companie..sau noi ii tinem ei companie.

Acum doarme in gradina, in casa ei  [cupisi] nu a folosit casa luni bune, ieri a dormit cateva ore acolo...din casa vede si aleea si pajistea...si nu mai e frig...inainte se baga sub masa, pe bancheta...dar de-acolo nu are vedere 

 

Gardul viu incepe sa inverzeasca...avem margarete si papadie in gradina...bine ca a tuns Marco iarba, arata bine acum gradina...liliacul e si el verde, florile dau incet, incet...prin mai cred ca va inflori bine...alunul incepe si el sa faca frunze. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna. A venit si la noi primavara, cel putin asa pare. Nu prea am stare sa ma bucur. Sunt  suparata si ingrijorata pentru copilul care are primul examen cu adevarat  important din viata lui, care vine dupa un an jumate de scoala la misto. La misto a fost si simularea, probabil la misto va fi si examenul. Dar, na, uitandu-ma in jurul meu, vad ca aia care au invatat la misto n-o duc prea rau...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...