Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Cu ce alcooale va mai testati Covidul? [alcool]

Apropo, Velvet, multa sanatate, sper sa treaca totul lin! [flo2]

 

Eu mi-am descoperit o afinitate pentru gin si cum sunt genul careia ii place sa incerce mi-am facut o intreaga colectie de sticle. Favoritele sunt unul cu aroma de gutuie si unul cu Orange & Geranium. Printre ele, mi-a mai cazut cu tronc un lichior de rom, e ca si cum ai bea un cozonac [:)] Sau bine, e foarte asemanator cu interiorul bomboanelor cu alcool, intr-un sens bun [:)]

 

La magazinele cu produse italienesti am gasit sticlute mici de apa tonica (0.2l), asa ca-mi fac de treaba cu ele.. plus o gura de gin si niste boabe de rodii congelate (se gasesc la Auchan) in loc de gheata [:)]

 

Daca aveti si alte recomandari, ascult... [:I]

 

eu clasic - vin rose, de obicei, plus cate-un shot de Jagermeister

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu m-am imunizat azi cu o bere. 

In alte ocazii gin tonic, un pahar de merlot sau de rosé de California sau un vin alb muscat tor de California. 

M-am hotărât ca în fiecare weekend să încerc un sortiment nou de vin. E greu de ales, voi citi recomandări. Vreau să încep cu cele franțuzești.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut azi ședință cu psihologa (am săptămânal). V-am mai spus de ea, cred, e o bătrânică simpatică ea așa, dar, nu știu, nu prea simt că mă ajută. Nici rău nu-mi face. C'est plate cum se zice pe aici. Azi am vorbit la telefon ( în general facem Zoom) și am reușit să fac un pilaf în timp ce vorbeam cu ea. Nu râdeți!

Mă rog am pe cineva specializat care mă ascultă și nu plătesc nimic pt asta. Guvernul îmi plătește să vorbesc cu cineva, să ventilez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, multumesc pentru oferta dar am citit-o pe acel site. Nu cred ca o sa o mai citesc vreodata. M-a surprins mai mult lipsa informatiilor despre autor si faptul ca nu stiu in ce imprejurari a ajuns pe laptopul meu. Probabil ca am descarcat-o eu sau sotul meu cu ceva ani in urma.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua

 

rall multumesc [flo2]  ti-am scris PM.

 

azi ma doare capul,ochii si simt iar si o durere in gat in dreapta . tusea,la fel. mi-a zis dr de faimilie sa iau tusocalm si biomicin. am inceput de aseara.

 

au venit aseara si mi-au recoltat nas+gat. deci atat de adanc si mult timp  mi-a bagat batu ala in nas, de l-am simtit  in creier.mi-au curs lacrimile continuu. maine ar trebui sa am rezultatul. dar va fi pozitiv.

 

ghinion. de peste un an nu m-am dus o zi niciunde. am evitat agomeratii, vizite, etc. parca am presimtit ca n-apuc vaccinul. bine ca am apucat doza 1, poate m-a ajutat acum.

 

nu mai am ce sa mai zic. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...