Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primăvara se imunizează pinguinii


Recommended Posts

Monica total de acord cu tine.

Roli  [flo2]

daca dicutia asta avea loc acum un an era o chestie, dar sa recuperam scoala pe atata amar de timp, plus socializare, plus sporturi , e cumplit de greu.

Si ma mai seaca cei care au munca on line, scoala on line, dar se duc  la cumparaturi, in vizite, coafor , la terase, sau mai stiu eu ce. 

Exista si drame, decese, e adevarat, dar nici sa minimizezi asa nu e frumos, sunt preocuparile si grijile noastre ca parinti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 944
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica total de acord cu tine.

Roli  [flo2]

daca dicutia asta avea loc acum un an era o chestie, dar sa recuperam scoala pe atata amar de timp, plus socializare, plus sporturi , e cumplit de greu.

Si ma mai seaca cei care au munca on line, scoala on line, dar se duc  la cumparaturi, in vizite, coafor , la terase, sau mai stiu eu ce. 

 

Exista si drame, decese, e adevarat, dar nici sa minimizezi asa nu e frumos, sunt preocuparile si grijile noastre ca parinti.

am munca online (de aproape 10 ani), da' inca n-am invatat sa ma tund singura

 

si da, am mers si voi mai merge la terase - si absolut nimeni din cercul meu de prieteni cu care-am iesit n-a facut covid; in plus, acum sunt vaccinati macar cu prima doza.

 

deci care-i problema?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii care e problema?

Ca unii au de suferit, unii au suportat usor toata situatia, altii au avut iesiri, intalniri , dar cu masura sau si au asumat riscul.

 

Depinde de masura, de bunul simt pe care il ai ( sau nu), dar ca sa faci asta in mod constant si sa spui ca nu iti pasa, bleah

 

Dar, na, cand tupeul e mare , nu se vad problemele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii care e problema? Ca unii au de suferit, unii au suportat usor toata situatia, altii au avut iesiri, intalniri , dar cu masura sau si au asumat riscul. Depinde de masura, de bunul simt pe care il ai ( sau nu), dar ca sa faci asta in mod constant si sa spui ca nu iti pasa, bleah Dar, na, cand tupeul e mare , nu se vad problemele.

tupeul mare, din punctul meu de vedere, nu e la prietenii cu care am iesit, si care s-au testat la primul muc, sau au stat in izolare 14 zile chiar daca au fost doar contact de contact (si contactul n-a avut nimic, dar a stat si el 14 zile izolat), ci la cei care au simptome, dar nu se testeaza ca e vacanta oricum, sau au diagnostic confirmat dar merg la magazin, ca nu-i asa...?

 

si da, am facut-o in mod constant, insa n-am zis ca nu-mi pasa (recunosc ca nici n-am inteles de ce anume ar fi trebuit sa nu-mi pese   ). normal ca-mi pasa - sa fie respectate masurile de preventie, sa ma asigur ca terasele la care am mers sunt ok, imi pasa si de ei, cei de la terasa, ca deja suntem prieteni, si oamenii au investit ca sa ramana deschisi, si-mi pasa mai ales de noi, ca suntem ok cu "psicu' "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg unde e tupeul.  Am respectat si respectam regulile. Ca urmare nu am luat/nu am dat covid. Din cei cu care ne-am vazut, nu a avut nici unul covid. Si da, lucreaza de acasa, dar se tund la frizer. Eu nu am mai fost din iulie sa ma tund, fratelo merge lunar, ca nu vrea plete  el are boala cronica, prietenul nostru a avut leucemie (si a vazut moartea cu ochii)..nu suntem nici tampiti, nici inconstienti ca sa-i punem pe altii in pericol..eu am in masina dezinfectant, cand intru in casa, ma dezinfectez la usa, dupa ma spal pe maini..copila se vede saptamanal cu prietenii, multi au avut covid, ea nu...poarta masca non stop, se spala pe maini..deci nu cei care calatoresc sau merg la terase sunt vinovati pt raspandirea virusului..si sincer, mi-e indiferent ce gandesc cei care nu ma cunosc despre mine...sunt cu constiinta impacata, dorm linistita.

 

Eu nu inteleg de ex de ce in Germania creste nr de cazuri, desi totul e inchis  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...