Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Antidepresivele si sarcina


biubrunette

Recommended Posts

Bună seara dragi mămici îmi doresc o părere. Din luna August anul trecut am făcut tratament cu seroxat, spitomin si anxiar pentru tulburări de panică. Luna aceasta am rămas insarcinata. Doctorul psihiatru mi zis sa renunț la copil eu mi-l doresc din tot.sufletul. Am fost la ginecolog sarcina era prea mica sa se vadă la ecograf si am făcut test de sânge care arata o sarcina de 2-3 săptămâni eu oprisem tratamentul. Ginecologul zice ca e un risc mic sa fie cu probleme el la rândul lui sunase la un psihiatru care a spus ca riscul e mic atât timp cât nu le mai iau.Credeți ca copilul meu va fi cu probleme? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asta este o hotarare pe care nu o poti lua decat tu cu tine.

 

Toate medicamentele insiruite de tine provoaca malformatii fatului.

Este greu dupa atata timp de cand iei tratamentul sa renunti la el. Anxiarul poate da dependenta si poti renunta la el nu brusc ci dupa o anumita schema.

 

Citeste prospectele de la toate medicamentele apoi vorbeste din nou cu psihiatrul.

 

cu tulburarile de panica nu te joci. Numai tu stii sub ce forma se manifesta  si daca o sa le poti tine in frau fara medicamente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...