Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Divort dupa 20 de ani


Recommended Posts

Bineinteles ca e spioana, doar nu-ti închipui că nu se va folosi de ceea ce va afla în casa ta, dacă va fi cazul. 

Sunt de atatia ani pe forumul asta si nici una din povestirile astea nu s-a sfârșit bine. 

Eu pot accepta orice ptr ca nu este vorba despre mine.

În urez multa putere si sa dea Domnul sa fie bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ei hai .

Ce scorbura?!! Nici nu banuiesti ce resurse interioare au barbatii si cat de repede se adapteaza. Nu-ti fa griji, se descurca el, se muta cu amanta sau gaseste alta care sa-l consoleze, descopera ce frumoasa-i viata la 40 de ani, singur si fara griji. Mai bine ca la 18!

 

Economiseste-ti energia, nu te risipi in lucruri care nu sunt importante acum, dupa un an atat de greu.

 

Copilul: este bine, sanatos, te descurci cu ingrijirea lui. Excelent! Iesi cu el la plimbare, stati la soare, dormiti cat puteti de mult, jucati-va.

Casa: e buna, iti place, poti sa platesti chiria fara stres prea mare? Bifat!

Job-ul: faci ceea ce stii mai bine, iti castigi existenta? Planurile marete de cariera mai pot astepta, macar pana merge baiatul la gradinita.

 

Liniste, pace, stabilitate. Pasi mici, dar siguri. "Familia ideala" poate imbraca multe forme. Si da, mama + copilul pot forma o familie ideala.

 

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, Ioana, ca ai dreptate, i-a zis aia ca daca nu gaseste pana in sept cel tarziu, sa se mute la ea. 

 

Am scris un ditamai mesajul si a disparut....

 

Mamananca degetele sa cumpar o casa sau un apartament dar imi e sa nu ma arunc impulsiv la ceva...

Andacos, ce crezi, se va sparge bula asta imobiliara ? Asa au spus cica unii experti ca in 2023  scad preturile. Verisoara din Munchen spune ca aici nu scad niciodata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Andacos, ce crezi, se va sparge bula asta imobiliara ? Asa au spus cica unii experti ca in 2023  scad preturile. Verisoara din Munchen spune ca aici nu scad niciodata...

Nu stiu sa spun, insa si eu cred ca dupa ce trece pandemia vom avea o pauperizare a populatiei care va duce automat la scaderea imobiliarelor./Plus sansele mari de a avea un cancelar verde , cee ace inseamna taxe si impozite mai mari si mai multe.)

 

Insa si eu te sfatuiesc sa stai cuminte pina nu discuti cu un avocat.Si vezi sa NU UITI , dupa finalizarea divortului, sa-ti recunosti divortul in  tara.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sa spun, insa si eu cred ca dupa ce trece pandemia vom avea o pauperizare a populatiei care va duce automat la scaderea imobiliarelor./Plus sansele mari de a avea un cancelar verde , cee ace inseamna taxe si impozite mai mari si mai multe.)

 

Insa si eu te sfatuiesc sa stai cuminte pina nu discuti cu un avocat.Si vezi sa NU UITI , dupa finalizarea divortului, sa-ti recunosti divortul in  tara.

 

 

Eu nu cred ca vor scadea vreodata preturile la imobiliare, indiferent cat de saraca va fi populatia. Eventual in zona fara industrie sau turism sau cu populatie imbatranita. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...