Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Ianuarie 2022 (Fulguleti de Ianuarie)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna mamicilor, buna Silvia! Sper sa ne adunam in numar cat mai mare pentru a putea impartasi impresii si pareri despre sarcina! 
Noi am fost astazi la ecografie (17 saptamani si 4 zile) si totul este in regula, ba mai mult, am aflat ca vom avea un baietel!!! Ceea ce ne-a luat total prin surprindere, noi fiind aproape convinsi ca va fi fetita. Stiti cum se zice in popor ca greturile si varsaturile sunt mai accentuate in cazul unei sarcini cu fetita si de asemenea ca acneea si caderea parului e asociata cu sexul feminin (eu nu am avut acnee in viata mea, dar acum ma confrunt cu ea si imi cade parul tare de tot), daca mananci dulce, tot asa - va fi fetita (si eu numai dulce si carbohidrati as manca, carne sa nu vad) - toate au fost complet eronate in cazul nostru, situatia fiind tocmai pe dos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragilor, felicitari Oana, hehehe, bine ca nu ati apucat sa cumparati chestii de fetita. Am o prietena care la inceput de sarcina i s a spus ca va avea fetita si erau asa de fericiti mai ales el, timpul a trecut si in ultimul trimestru a aflat ca de fapt e baietel. Cumparase tot felul de chestii insa nu roz ci foarte colorate asa ca le-a putut folosi si la baietel. Sunt frumoase surprizele, mai ales cand sunt contrar asteptarilor noastre iar cand e vorba de sexul copilului sunt surse infinite de amuzament. Cum te mai simti? Ai cont pe facebook? Este acolo un grup cu acelasi nume, eu m am inscris zilele trecute. (nu mai astepti atata sa fie publicata postarea hahahahah). Eu mai merg abia la 21 de sapt la morfologie si atunci aflu ce mai face lenesa asta mica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...