Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De-ale parului: dileme si gadgeturi


Recommended Posts

Cunosc câteva tipe care și au lăsat parul alb natural , dar au un par des, f frumos... chiar le sta bine. Eu nu o sa incerc.

Ce nu o sa incerci...parul albß

 

Eu -deocamdata, nu m-am mai vopsit, de fapt nu vopsit ca am folosit de citiva ani doar nuantator, asa ca am in fata o suvita alba, nu se vede urit sau ma rog nu ma deranjeaza inca, arata ca si cum as fi facut intentiobnat suvita.

 

Nu stiu inca daca sunt pregatita sa ramin asa, voi va (mai) vopsiti/dati cu nuantator ?

 

Eu am reusit sa ajung saptamina trecuta la frizeur si desi nu-mi place cum m-a tuns, am dat o sansa tunsorii cu un pic de violet de gentiana, asa ca am o suvita gri/lila care chiar imi place cum se vede(am de gind sa mai incerc poate capat experienta si stiu cum sa dozez mai bine culoarea).

 

Deci...cum e cu parul alb in cazul vostru?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am foarte puțin par alb, așa ca ma vopsesc doar ca sa-i dau o nuanță. Însă am prietene care aveau par cărunt pe care l-au decolorat și l-au vopsit alb ca neaua, fără nici un fir negru. Arata atit de bine! Eventual cind au chef, baga suvite albastre, verzi, roșii, dar nu toateo data. Doar așa de for fun. Părerea mea e ca parul cărunt imbatrineste nu parul alb. Asta intenționez să-mi fac și eu cind oi avea mai mult par alb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles...eu sunt in prima poza, adica exact asa am si eu suvitele albe (pe carare) ...in rest are culoarea naturala, fara alb.

 

Poza a doua e o tipa vopsita, e un blond argintiu parca.

Poza a doua e alb-alb. Nu e auriu. Acum și fete tinere se fac albe. Am observat ca sta bine la orice virsta. Dana, tu ești bruneta? Ca blondele ascund mai bine firele albe, cum zice ab5174.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poza a doua e alb-alb. Nu e auriu. Acum și fete tinere se fac albe. Am observat ca sta bine la orice virsta. Dana, tu ești bruneta? Ca blondele ascund mai bine firele albe, cum zice ab5174.

Nu sunt bruneta, un saten deschis, dar nici blonda(cum e ab...) nu sunt.

 

Mie coafeza asta la care am fost acum8coafeza mea a plecat acum vreo 2 ani si de atunci sunt in cautari, inca nu am gasit coafeza...mea) mi-a spus ceva de suvite inchise la culoare care sa mascheze parul alb, insa ucm nu ma mai duc la ea, voi vedea ce spune urmatoarea coafeza!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...