Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Manichiura cu oja semipermanenta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am cam renunțat la semipermanent. Mi s-au stricat unghiile. Așa că tot la oja clasică am ajuns. După tot felul de tratamente pentru unghii.

 

Eu îți recomand să mergi la salon pentru început și să vezi cum sunt unghiile tale după ce scoți semi.

Mai cunosc pe cineva care a investit în lampă și tot felul de oje cam degeaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput sa-mi fac unghiile la salon cu semipermanenta acum vreo 7 ani, de 2 ani mi le fac cu gel. Le fac la 5 saptamani (oja pe ele rezista si mai mult, dar imi cresc si nu pot sta asa cu ele). Nu mi s-au stricat unghiile de la oja sau de la gel. Seminpermanenta mai sarea de pe unghii (doar putin) si ma enerva, asa ca am trecut la gel.

Aici pilesc oja sau gelul (acum au un aparat special pt gel). Si mi-au spus ca acetona afecteaza unghia mai mult decat pila. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am observat eu oja semipermanenta intra in unghie de aceea e mai simplu cu pilitul. Desi pilitul subtiaza ungia dar e Dar cand te trezesti in lock down cu unghiile nepilite astepti sa se desprinda semipermanenta. Nu am luat in calcul sa imi cumpar aparat de pilit. Am asteptat sa creasca ungiile si sa se duca semipermanenta. Dar uneori se desprinde cu tot cu unghie. Ce ramane in urma nu e tocmai  estetic.

Eu consider ca oja semipermanenta e invaziva prin comparatie cu oja clasica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

La mine dureaza intre 8 si 10 zile, in functie de ce activitati casnice fac, dar folosesc o baza inaintea lacului si un top coat dupa. 

Mulțumesc. Pentru mine, de obicei nu durează atât de mult. Poate ar trebui să schimb baza și blana superioară.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...