Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

de ce mor copiii?


ardeiash

Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu inteleg. Dar nu-mi place sa vorbesc despre aceste momente – sunt prea triste. Dar daca totusi abordam o asemenea intamplare, nu putem vorbi in mod general, la fel ca despre multe alte subiecte.... E necesar sa abordam fiecare caz in parte. Si chiar si atunci, nu putem stii sigur ca am deslusit in totalitate ceea ce s-a intamplat. Sanatate tuturor – copii, mamici, tatici sau bunici [floare3] . Cu stima, Singur, DARAEL Ratacitor prin Lume [url="http://www.geocities.com/dara2el/"]27 grame de Sanatate pura[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mi-e foarte greu sa aud despre copii bolnavi sau care mor. La fel ma enerveaza si afirmatiile de genul: "A fost voia lui Dumnezeu" sau "Asa a vrut Dumnezeu". Nu, oameni buni, nu este voia lui Dumnezeu. Voia Lui este viata si sanatatea desavarsita: fizica, psihica si mentala. Boala si moartea nu au fost in planul Lui. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ce inseamna sa plece copilul de langa tine, desi nu am inteles, nu inteleg si nu voi intelege vreodata de ce, insa stiu clar un singur lucru: este mai bine sa nu intrebam de ce. Asta nu inseamna ca nu ne intereseaza; inseamna ca vom primi o explicatie care nu mai foloseste la nimic si nimanui, nici macar parintelui care supravietuieste copilului sau. madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lilianasoare
Of, mi-e foarte greu sa aud despre copii bolnavi sau care mor. La fel ma enerveaza si afirmatiile de genul: "A fost voia lui Dumnezeu" sau "Asa a vrut Dumnezeu". Nu, oameni buni, nu este voia lui Dumnezeu. Voia Lui este viata si sanatatea desavarsita: fizica, psihica si mentala. Boala si moartea nu au fost in planul Lui. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Liliana, [asia], [pup], [flo]!!!!!!! Anaisanais, eu nu stiu povestea ta, dar iti dau o imbratisare maaare, maare, mare [pup]. " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru flori!Va doresc sa va traiasca ,plini de sanatate si de noroc, copilasii si sa va bucurati de ei cat mai mult! Cred, insa, ca am putea incerca altceva: nu sa intelegem de ce mor copiii, ci sa facem astfel incat sa nu mai moara copii. Asta cred ca ar trebui sa ne uneasca pe noi, adultii, sa ne faca solidari si implicati in viata cetatii: sa nu tacem atunci cand aflam despre copii abuzati, sa nu acceptam discriminarile indiferent ca tin de rasa, religie, culoare a pielii, etnie, ierarhie sociala, sa nu iertam medicii care conditioneaza grija fata de un copil bolnav de avantaje materiale, sa incercam sa salvam copacii si animalele salbatice, sa nu acceptam ca altcineva sa gandeasca si sa actioneze in locul nostru....Cred ca atunci ar fi infinit mai putini copii care pleaca de langa noi sau care sufera de boli ingrozitoare. madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anaisanais: nu-ti cunosc povestea.. insa simt ca fiecare cuvant pe care l-ai scris aici vine din durere si suferinta... te respect pentru asta! Dumnezeu sa-ti dea si tie putere... si daca vreti sa faceti ceva pentru copiii care poarta aceasta boala ... si nimeni nu stie de fapt ce este.... insa toata lumea se teme de ea.... : uitati aicihttp://www.sindromdown.ro/reteaua-nationala-sindrom-down/asociatia-updown/asociatia-updown-prezentare.html .. poate puteti macar sa-i intelegeti.. daca nu-i ajutati! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si-nca ceva: o mamica avea copilul bolnav: era racit.. copilul plangea in continuu. si deranja pe toata lumea care astepta la coada sa intre la medic... a iesit medicul si i-a zis mamei : pleaca cu monstrul asta de-aici! nu vezi ca sperii parintii? copilul avea sindrom down//// intrebari: ce ati raspunde medicului imediat dupa.. ce ati face imediat? ........................... s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...