Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

de ce mor copiii?


ardeiash

Recommended Posts

Sunt de acord, Madalina. Si cred ca ma mai putea face ceva; ceva ce eu incerc sa fac zilnic. Sa rostim cuvinte de protectie asupra copilului nostru. Eu cred cu tarie in puterea cuvintelor si in faptul ca suntem ceea ce gandim si vorbim despre noi. Exista atata durere si suferinta in lume, incat nu ne permitem sa fim descoperiti in fata acestora. Daca esti credincios, sunt cateva versete in Biblie extrem de puternice despre sanatate si abundenta. Daca nu, poti face apel la cuvintele de "positive reinforcement" pe care le poti gasi in orice carte despre gandirea pozitiva sau programarea neurolingvistica. Cred ca si asta este una dintre responsabilitatile pe care le avem, ca parinti. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ardeiash
si-nca ceva: o mamica avea copilul bolnav: era racit.. copilul plangea in continuu. si deranja pe toata lumea care astepta la coada sa intre la medic... a iesit medicul si i-a zis mamei : pleaca cu monstrul asta de-aici! nu vezi ca sperii parintii? copilul avea sindrom down//// intrebari: ce ati raspunde medicului imediat dupa.. ce ati face imediat? ........................... s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
I-as sari de gat. Nesimtitul[xx(] Pe urma l-as reclama. Numai in Romania am auzit de astfel de comportamente aberante, strigatoare la cer. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monstru era chiar el!!! dar intr-o lume guvernata de monstrii....ne mai miram ca sunt astfel de reactzii.... din pacate trebuie sa traim printre aceste bestii, ca altfel nu stiu cum sa le zic, sa depindem de ei (doar sunt medici, profesori, etc)....[neand]. Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu e vb. numai de medici....ci de multi altii de care bietii copii depind. am o colega cu un copil bolnav de o afectiune a creierului (am descris cazul la sectiunea "copii cu probleme speciale") si nu mai vor sa-l primeasca la scoala speciala la care merge, deoarece "face probleme"...adica nu sta intepenit in banca si vrea sa se joace, sa deseneze, cand nu are voie...nu va mai zic ca la aceasta scoala, in urma cu un an, copilul aproape a fost abuzat sexual de alt copil mai mare, in timp ce ar fi trebuit sa fie supravegheat de acele individe, care acum ii scot mamei ochii ca are un copil "problema". ultima femeie care a stat cu el, timp de 3 saptamani, era o ciudata care zicea ca l-a batut pe nepotul ei ca a atins-o pe picior si ca avea "ganduri ascunse".... ma gandesc la biata mea colega, care e SINGURA, fara nici cel mai mic ajutor, ca nu are unde si cu cine sa tina copilul cat ea este la munca, ca sa castige bani, pentru cei care ar trebui sa ajute ii intorc spatele. ma gandesc la ea cand de disperare imi zice ca isi ia copilul si se arunca in fatza trenului ca sa se termine totul, ca ea nu mai poate, ca doctorii i-au zis ca oricum ii va muri copilul.... uffff, Dumnezeu sa ajute si sa ii dea putere sa lupte si sa nu-si piarda mintile... chiar nu pot fi ajutati copiii cu astfel de probleme si parintzii lor? Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ardeiash [flo][pup][flo][flo][flo][flo]..nu cred ca exista cuvinte care sa exprime durerea pierderii unui copil ..chiar si unul pe care il cunosti ...nu cred ca exista raspuns la aceasta intrebare ..eu una nici nu stiu ce cuvinte sa iti spun ca sa va alin durerea ...[pup][flo][flo]..poate acum sunt intr-o lume mai buna plina de bucurie si fericire ..fara durere si oameni rai ...si de acolo de sus va zambesc si au grija de voi ...[flo][flo][flo][flo] cad despre oameni care nu isi vad lungul nasului si nu se vad pe ei in oglinda ....[vom][vom][vom][vom]...eu una le-as rupe gatu ...mai ales ca la intrarea in lumea medicinei fac juramntul lui Hipocrate ....nu sunt profesionisti ...ci vechi dinozauri ( fac pariu ca era un doctor batran sau scolit pe bancile lui Ceasca) sau niste frustrati ...dar toti isi platesc greselile sau pacatele aici pe pamant ...Un copil , o persoana, o viata e un dar de la D-zeu ..frumos/urat ..gras/slab ..cu handicap ...sau miss Univers ..suntem toti oameni si trebuie sa invatam sa fim OAMENI si intre noi ...[pup][flo][flo] ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl](02.03.05) si Spiderman (16.01.98)[avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ardeiash
si-nca ceva: o mamica avea copilul bolnav: era racit.. copilul plangea in continuu. si deranja pe toata lumea care astepta la coada sa intre la medic... a iesit medicul si i-a zis mamei : pleaca cu monstrul asta de-aici! nu vezi ca sperii parintii? copilul avea sindrom down//// intrebari: ce ati raspunde medicului imediat dupa.. ce ati face imediat? ........................... s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Doamne,cit de nesimtit si inuman acel doctor[bruta].I-as fi spus sa isi schimbe meseria,locul lui nu este acolo. Anca,[url="http://community.webshots.com/user/cristil102"]Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05 [/url][auto] "Happyness is the key to your heart"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariel: acum am citit ceea ce aiscris, abia...situatia copiilor cu nevoi speciale i nro este neagra.. funebra... si-a dat duhul de mult .. nu stiu ce se-ntampla de fapt... acolo unde ar trebui sa existe numai inimosi... numai oameni cu credinta in Dumnezeu. .exista inversu lacestor oamneni... n ustiu ce se-ntampla... cazul acestei mame imi da fiori... nu poate merge undeva la unicef.. a primarie.. sa-si ceara drepturile??ah, ,dar ce vorbesc eu.. daca nu are noroc cu cineva cu suflet.. o sa sfarseasca tragic/// insa voi prietenii o puteti ajuta, nu?! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...