Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cap.6


Recommended Posts

Letitia, multumesc ca ai scris tu, eu n-am simiti in stare sa scriu, multumesc cu ocazia asta tuturor celor care s-au gindit la mine, la noi,care mi-au transmis gindurile lor, ori pe calea forumului, a mesajelor private, pe FB!!!

 

Sotul este conectat de doua saptamini la sistemul de intretinere a functiilor vitale(inima/plamini) pentru ca altfel nu ar fi supravietuit, au trebuit s atesteze diverse antibiotice pentru ca probele luate nu au avut nimic concludent.De simbata insa-dupa o operatie de fiere, care a dus la destabilizarea lui , ii aplica un alt antibiotic la care reactioneaza, indicii de infectie in singe( nu stiu termenul in romaneste) au scazut, plaminii s-au mai recuperat putin si mai ales a vut scaun, ceea ce inseamna ca organismul incepe sa functioneze.

 

El este in continuare pozitiv, insa mi-au permis s intru la el, sa-l pot atinge, sa pot vorbi cu el...De marti nu mai este atit de puternic sedat, asa ca deschide ochii, insa nu asa firesc/normal, medicii spun ca el aude, si eu cred , reactia lui cind am vorbit cu el a fost vizibila sa spun asa, chiar daca nu poate reactiona!!!

 

Ieri i-au facut trahectomie(nu stiu daca asa se spune corect), o incizie in esofag prin care va fi alimentat cu oxigen, operatia s-a desfasurat cu bine, astazi merg la el din nou si voi sta iar de vorba cu sefa sectiei de terapie intensiva, sa vad ce imi comunica.

 

Din pacate nu-mi poate inca spune ca e in afara pericolului...si stari de regres, vor mai fi.

 

Tututror multa sanatate si aveti mare, mare grija cu virusul asta mizerabil, chiar daca pentru unii nu prezinta probleme, sa nu uitam pe cei slabi de linga noi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 310
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Draga Dana , la mulți ani ! Sa Îmbătrâniți frumoși amândoi . Asta îți urez . 
 

ma bucur tare mult ca scrii . M- am bucurat tare mult când am citit - o pe Letiția . 
ma gândeam , nu se poate nene, la car a suferit omul asta cu boala autoimună . 
Nervi tari va urez . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...