Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cap.6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 310
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu acum am venit de la sala, sunt fleasca, am alergat pe banda o gramada. Am mai alergat putin si in parc, zilele trecute, dar nu am intrat sa va povestesc ca am avut program extrem de aglomerat . Si amsi botezat un baietel :) dar de asta sunt foarte mandra :).

 

Am alergat incet, se cunoaste ca am facut pauza de miscare, m-am ingrasat putintel... eh, va trebui sa alerg mai mult in perioada urmatoare.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ! 

Am fost si eu la sala dar doar am mers pe banda 40 de min, si apoi ceva streching, ca eram cam intepenita de spate, stau mult pe scaun si in masina, cocosata, normal.

Dar, in rest , ma simt excelent , mai ales cand fac miscare !

:) o seara buna sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu nimic saptamana asta, ca am tinut fata acasa, sa se odihneasca, dar de astazi ne reluam programul sportiv, si sper sa fac miscare de 4 ori pe saptamana, macar si plimbare sau alergare usoara, tot e ceva.

Vremea este superba, inca nu e foarte cald, asa ca nu gasesc nicio scuza :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai reapar si eu din cand in cand :-))

 

Raportez seriozitate la miscare : de mai bine de o luna am reinceput sa alerg in pauza de pranz, de 2x/ sapt, intre 6-8 km/ iesire. Miercurea sunt acasa si fac nordic de 10-15 km (cu o prietena in general) iar duminica avem obiceiul sa iesim cu bicicletele prin padure, 30-35km cu 13km/h viteza in medie.

Desi nu mananc mai mult sau mai prost ca de obicei... tot nu pierd kg. Cantarul e blocat la 60-62 kg desi parca la haine se vede diferenta. Nu-mi pot explica inertia cantarului

 

Copila mea ar vrea sa facem echitatie impreuna sau macar din cand in cand insa mie mi-e teama de cai :-)) As vrea sa-i fac placere dar parca ma tine ceva.

Altfel nimic nou, am fost cateva zile in Franta, dans les Vosges si m-au uimit pozitiv fii’mea si sotul de cate drumetii am facut. Desi vremea n-a fost prea top, ne-am incarcat bateriile si-am profitat la max.

 

Cam atat de la mine ; o seara buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...