Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cap.6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 310
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu imi fac analizele anual . La câți bani dau pe luna la asigurare măcar cu atit sa ma aleg . Si in afara ce vitamine nu iau nici un medicament… ibuprofen din când in când pt migrene. imi spunea și o prietena f buna care e asistenta la ortopedie cat de importantă e vitamina D cum datorită lipsei ajunge lumea la batranete cu oasele varza.

desigur ca cel mai bine e sa fie luată de la soare și am auzit ca fără dus 1 ora ca sa se stabilească . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfirsit, dupa doua luni de pauza, am reusit sa ies la miscare, cum spuneam de vreo saptamina, nu ma mai dor igamnetele, ma mai tine pe ici pe colo [:-)))] [:-)))] dar ma poit misca, aseza fara dureri.

 

Nu am fortat, desi timpul e bunicel, miine dimineata vin iar sa masoare umiditatea si cum sunt libera, poate ies si miine la o tura de miscare.

post-33577-0-74808700-1628416100_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In sfirsit, dupa doua luni de pauza, am reusit sa ies la miscare, cum spuneam de vreo saptamina, nu ma mai dor igamnetele, ma mai tine pe ici pe colo [:-)))] [:-)))] dar ma poit misca, aseza fara dureri. Nu am fortat, desi timpul e bunicel, miine dimineata vin iar sa masoare umiditatea si cum sunt libera, poate ies si miine la o tura de miscare.

 

ce ai făcut de nu te mai doare? Sotul meu in urma cu câțiva ani avea probleme cu cotul a făcut doar o injecție cu cortizon și nu a mai avut probleme.

 

Eu am reușit după 4 zile de fum sa deschis geamul sa aerisesc. Focul e la vreo 2 ore de noi și e cel mai mare din istoria Californiei dar fumul e peste tot. Dimineața se vede cerul gri și soarele portocaliu ca focul. 
Calitatea aerului a fost 240 [fri]  lumea a stat in casa , multe evenimente au fost anulate . 

groaznic … pe fiecare an aceeași poveste . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle, nu am facut nimic special, adica mai exact, asa cum a venit durerea, la fel a plecat,

 

De cite zile am incput sa ma simt mai bine, adica aplecat , asezat, ridicat piciorul fara durere, sigur simt ca nu e 100% ok, insa sunt pe calea cea buna.Totusi vreau sa sunt la ortoped sa vad ce spune.

 

oiam sa ma laud ca au venit , au masurat umiditatea si in sfirsit au luat aparatele, acum sa vedem cind incepe efectiv lucrul, sunt foarte ocupati(am ghinionul ca stam si foarte aproape de zona cu inindatiile catastrofale, asa ca era si inainte cerere mare , acum e si mai si), cred ca ne vom mai intinde macar o luna de zile pina voi avea bucataria, sufrageria si holul intregi.Bineinteles ca ne asteapta si pe noi munca ca astia cica varuiesc doare peretii afectati, deci va trebui sa vedem cum facem ca nu pot sta cu trei pereti albi si unul lila!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo15 ani m-am pomenit cu o durere de călcâi care m a ținut vreo săptămâna . Nu mi-a trecut pana când nu am făcut exerciții  și  mi am rulat piciorul pe o minge de tenis in 2 zile nu am n-ai avut nimic. 
 

Anda zugravitul nu e mare lucru. Un perete îl faci in 1 ora .

Las ca Terminați voi si cu calvarul asta,  totul are un sfârșit.

Eu chiar te înțeleg, ca prin câte  am trecut cu casa asta parca as fi făcut-o noua. 

Și la noi e lipsa de forța munca …greu găsești si apoi te rogi de contractori sa îți facă ceva… Dumnezeu cu mila sa îți facă treaba buna. 
Ai grija de tine, sănătatea e de mare pret, restul se fac ele. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am inceput si eu alergarea foarte de dimineata - la ora 7 cand ajung la locul de alergare sunt deja 30 de grade. Insa, alerg si sunt mandra de mine.

In finalul a 4,5 km sunt uda ca si cum am iesit de sub dus ... insa e OK.

 

Saptamana viitoare ajung in Romania si sper sa alerg in temperaturi mai OK acolo.

 

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...