Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Azi 1600 de cazuri noi la 23mii teste, rata e 289, factorul de reproductie 0.93...ce bine, vad ca scad. 

 

La noi au decis ca cei complet vaccinati, dupa 14 zile, nu mai tb sa stea in carantina (daca se cere carantina din diverse motive : contact cu o persoana testata pozitiv, calatorie intr-o tara de risc). La fel si cei care au avut covid, dupa ce au fost vaccinati cu o doza si au trecut 14 zile. Aici daca ai facut boala nu tb sa faci decat o doza, au zis ca e suficient.

 

Am o prietena farmacista, care a avut covid anul trecut si are anticorpi; asa ca deocamdata nu se vaccineaza, desi ar putea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am decis sa la fac alor mei o petrecere supriza cand vin in tara, pt cei 50 de ani de casatorie  [il] am vorbit cu o verisoara, mi-a spus de La Nuci  arata tara bine si ne avantajeaza, pt ca mergem acolo pe centura, nu intram in Bucuresti. Ei au facut acolo petrecerea la cununia civila. Vom fi 8-10 persoane si 2-3 copii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandra nu are nimic de facut pt job, asa ca face party...a dat drumul la muzica tare si canta  mi-a pus parul pe moate din cauza sonorului, camera ei e langa biroul meu...dar cica nu merge party cu sonor dat mic  [ph34r]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am bifat prima iesire la terasa din concediu

 

aveam de printat doua pagini (formularul ala de 3.5% din impozit, i-l dau lui Valeriu Nicolae pentru organizatia lui, "Casa Buna"). n-am mai gasit imprimanta in zona mea, se pare ca s-au inchis in pandemie, asa ca am cautat prin Bucuresti, si-am gasit una langa o terasa care-mi place. asa ca m-am dus, am printat, apoi am mers la terasa - a venit si Yagmur, a fost tare fain

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se mananca si ratuste? [fri]

Nu, doar miel momentan... efectiv nu am mai putut manca, nici macar nu am gandit-o. Daca ar trebui sa ucid eu toate animalele de le mananc sunt sigura ca as deveni vegana instant, asa doar ma pacalesc ipocrit ca nu e acelasi lucru...

 

o singura data in viata mea am vazut mielul intreg (taiat), si in acel an am refuzat sa mananc pana si drobul, care-mi place tare mult de atunci m-am invatat minte, sa fac bine sa nu-l vad. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...