Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Am 2 tufe de liliac maricele. Nu au facut flori. Aveti idee care e motivul de numai la mine in curte liliacul nu a inflorit?

 

E o tufa mare, aproape copacel in camp, nu o ingrijeste nimeni si e plina de flori.

 

Probabil liliacul tau este prea tanar pentru a inflori. Daca este tufa obtinuta prin butasi, poate dura 4-5 ani pana la prima inflorire.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am dat de o alta tampenie.

Apometrul este aburit inauntru - de fapt are condens - si nu il pot citi.

 

El sta in curte, in pamant, intr-un butoi special. Am dat capacul butoiului la o parte si astept.

 

Aveti vreo idee ce as putea face? Ca io am scris pe grupul comun al vecinilor de strada, dar nu am primit niciun raspuns asa ca am pus din burta vreo 5 mc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, liliacul meu are anul asta flori mici. Anul trecut erau mult mai mari. 

Tata a binevoit sa ii taie varfurile in anul 2, atunci nu a facut nici o floare; ce m-am suparat pe el. Dupa a inflorit mereu, are 8 ani (cred) si s-a intins si la vecini. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi sta sa ploua  [zirea] e si frig, din cand in cand bate vantul; au anuntat furtuna pt astazi.

 

Maine merg la birou, la sf.lui mai ne mutam in alta cladire si vreau sa vad unde va fi biroul meu...vreau sa strang si ce am, desi nu am multe, pt ca sunt deja stranse...ma avantajeaza mai mult noua locatie, e la 5 minute de mers de la locul de parcare pe care il am inchiriat...acum merg 5 statii si cu tramvaiul, e mai departe...nu am renuntat la locul de parcare, il am de 10 ani si e ieftin pt Zurich (platesc 60 fr/lunar, pretul normal este 3-400 fr)...noua locatie este langa mall-ul in care am lucrat 11 ani (acolo avem birouri multe, e un amsamblu de cladiri, care sunt proprietatea bancii...pe langa mall, sunt restaurante, magazine, cinematograf, locuinte)...de-abia astept sa merg iar la shopping in pauza de masa 

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De azi avem 160 de farmacii in canton care fac vaccin covid; numai ca programarea se face tot via platforma de vaccinare, iar grupa noastra nu se poate programa  [zirea]

La noi in oras sunt 3 farmacii care vaccineaza; sper sa prind loc la una din ele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveam o bucata de parizar in congelator, a scos-o aseara si acum am mancat 2 felii. Imi place mult parizarul, Sheela e si ea inebunita dupa el  noroc ca doarme la Marcia si nu a simtit mirosul. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am dat de o alta tampenie. Apometrul este aburit inauntru - de fapt are condens - si nu il pot citi. El sta in curte, in pamant, intr-un butoi special. Am dat capacul butoiului la o parte si astept. Aveti vreo idee ce as putea face? Ca io am scris pe grupul comun al vecinilor de strada, dar nu am primit niciun raspuns asa ca am pus din burta vreo 5 mc.

 

Daca poți trage un cablu/prelungitor pana acolo, încearcă să-l încălzești cu un uscător de par. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveam o bucata de parizar in congelator, a scos-o aseara si acum am mancat 2 felii. Imi place mult parizarul, Sheela e si ea inebunita dupa el  noroc ca doarme la Marcia si nu a simtit mirosul. 

Si eu sunt innebunita dupa parizer.

Nu exista sa nu am in frigider.

 

culmea e ca aici e un magazin numai cu carnuri si mezeluri naturale. Inclusiv parizer. Dar nu prea imi place, are un gust asa sanatos. Ala plin de euri si cine mai stie ce e cel mai bun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...