Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

buna ziua!

 

la noi s-a pus pe ploaie, tuna, e un vant de zici ca vine tornada. sper sa se termine pana plec acasa.

 

azi C a cazut la scoala. nu stiu cum a reusit, si-a rupt pantalonii - noi, ca doar i-am luat haine de dus la scoala. cand a trebuit sa mearga la scoala a constatat ca are doar haine sport pentru antrenament si haine de casa.

 

soacra mea are multi crini, de mai multe feluri. are si negri. eu nu ma pricep deloc la flori. 

Viviana si Laura, sa va creasca plantutele si sa va bucure!

 

epilator am si eu unul de multi ani, vreo 15 pe putin. e foarte ok asa ca nu il schimb. eu sunt cam zgarcita asa ca nu prea schim lucrurile daca functioneaza. dl sot vrea sa fie si in trend eu nu tin la asa ceva. de ex la telefon, am un samsung A5. cat va functiona bine nu am de gand sa il schimb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iuhuuu, cea mai buna stire,  in sfarsit, dupa luni de zile, de maine merge si copilul mic la scoala. 

 

Silvi, bine ca n-a patit nimic! Si Marc a calca azi stramb la sport si acum il doare glezna. Vedem daca se umfla...

 

Am umplut si eu de flori pe afara, am pus si rosiile. Dar azi e un frig si-un vant de noiembrie cel putin.

 

Am pregatit si vacanta de vara, am facut rezervarile pentru concediul de familie si am rezervat locurile la tabara de cai. Pana atunci insa, avem de trecut examenul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fetele se intorc la scoala de maine, dupa o lunga perioada de online (perioada care pe mine m-a disperat, iar ele au lasat-o putin mai usor, ca deh, s-a putut).

Ca si sentimente, sunt cam ca si copiii Laurei (Andrei nu stiu cum gandeste): vor sa se revada cu colegii, dar nu au chef de lectii si dat teste in format fizic. Dar asta este, pe mine nu ma intereseaza atat de mult notele, ce-o face, or face, cat or lua, aia e. Prefer un 8 sau 9 cinstit decat un 10 umflat in online. 

 

Roli, unde ati facut rezervari pt la vara? Mai vreau sa te intreb (pe tine si pe altii care pleaca peste hotare la vara): daca la momentul intoarcerii in Ro, daca tara e pe lista galbena, copiii (sub 16 ani, care nu se pot vaccina) stau in carantina 14 zile? Noi adultii suntem vacinati. Nu mi-e clar deloc, in fine, e prematur, poate se mai schimba pana atunci, vom vedea... Dar intreb asa, ca idee, cum e acum.

 

Tabara de calarie cum e? Cate zile si cam care e pretul? Era prin zona Odorhei, parca... Ambii baieti sunt pe cai?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, am o cunostinta care are rezervare de anul recut in Turcia in iunie. Din ce stiu eu , Turcia e pe lista galbena. Daca pleaca, intreb la intoarcere ce si cum trebuie sa faca si iti spun. Noi avem o rezervare in august, pana atunci multe se pot schimba.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, lista galbena au schimbat--o cu lista "semafor". Din tari rosii fara vaccin stai in carantina, copiii idem. Din tari galbene, daca vii cu test, nu stai. Tari verzi, liber. Noi avem planul A Turcia, care acum e rosie si speram sa se ingalbeneasca pana in august. Daca ramane rosie, trecem la planul B,  Albania, locurile pe care nu le-am vazut cand am gost data trecuta. Acum Albania e verde,si ma gandesc ca pana in august poate ajunge cel mult galbena. Oricum avem rezervari cu anulare gratuita pana in preajma plecarii, deci putem incropi si planul C.

Tabara la cai e 980 lei/copil, 6 nopti. Da, amandoi sunt pe cai  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, mersi. Roli, Laura  [flo2]  [flo2]

Deci inteleg ca vaccinat nu te pun in carantina, orideunde ai veni.

Iar copiii, nevaccinabili, verde - fara carantina, galben - venit cu test, nu stai in carantina, venit fara test, stai, verde - liber, fara carantina.

Voiam si noi anul asta sa iesim din tara si asta era retinerea mea cea mare: carantina pt copii. Oricum, in tari rosii nu mergem, sigur. Ne gandeam la Grecia, care este galbena acum.

Nu am fost niciodata in Albania, am inteles ca este frumos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

Turcia vreau si eu. anul trecut am anulat si nu am mai putut reprograma. acum nu vrea dl. sot. e mult mai fricos ca mine. 

sper sa il conving la orice tara, ma multumesc si cu bulgaria, daca nu il conving la grecia...

oricum, vreau si o saptamana la o salina. o sa mai mergem in tara, la marea noastra, pe la portita, sulina... sanatosi sa fim!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...