Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Servus pinguini

 

Am intrat si eu in clubul pinguinilor vaccinati  [:)] totul ok, m-a durut bratul la ceva timp dupa vaccinare, dar am luat un antinevralgic si mi-a trecut; acum ma doare doar locul.

 

Aici au scos acum ceva timp carantina pt cei sub 16 ani (pt ca momentan nu se pot vaccina). Si oricum cand vii din tarile de risc iti tb test PCR negativ (incepand cu varsta de 6 ani); iar cand vii cu avionul si dintr-o tara care nu e de risc.

Din iunie cei complet vaccinati (dupa 14 zile de la rapel) nu mai stau in carantina. 

 

Azi e soare, dar racoare. La pranz merg la pedichiura; maine vreau sa ma epilez. Eu ma epilez de cand ma stiu cu ceara (nu m-am epilat niciodata cu epilatorul). De la ceara nu prea mai am ce epila  [:D]  

 

Si eu am 2 dalii : una rosie si una portocalie; a plouat atat de mult si e totul verde, verde. Marco a tuns iarba saptamana trecuta, dar iar a crescut ca nebuna. Am pus seminte de iarba din loc in loc si acum a iesit iarba de un verde intens, arata ca un covor.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[hia]

 

ma bucur ca esti bine, Ella  [flo2] 

 

da, bucuria copiilor e unica. o clasa m-a aplaudat in picioare. nu ma asteptam. m-am inteles bine cu ei in online, am ras, glumit, dar nu ma asteptam. acum am dat putin la boboci. life goes on.

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi vine furtuna  [zirea]

 

Mandra a terminat scoala, a venit acasa si dupa am dus-o eu la Marvin  [:)] el lucreaza de-acasa, ea si-a luat sa invete la economie  [ph34r] el i-a spus ca are o mama tare draguta, daca face mereu pe soferul  [:D] spera sa o aduca el acasa, pt ca a plecat in rochie pana la fund si fara dres.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

ma bucur ca esti bine, Ella  [flo2] 

 

da, bucuria copiilor e unica. o clasa m-a aplaudat in picioare. nu ma asteptam. m-am inteles bine cu ei in online, am ras, glumit, dar nu ma asteptam. acum am dat putin la boboci. life goes on.

 

va pup.

In filmuletul ala se aude diriginta ca-i intreaba in gluma: ce cautati aici, cine v-a spus sa mai veniti la scoala?

ei sunt a V-a si au zis ministru, altu a zis Campeanu!

 

aia mai micii au probabil ar fi raspuns mama m-a trimis!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguni

 

La noi a plouat, dar acum e soare..miroase atat de frumos si e totul atat de verde  [:)]

 

Azi tb sa ma epilez si sa fac curat in baie...am programat si pisica la vaccinul anual si am sunat pt fratelo (vrea sa se apuce de germana si sa vada ce posiblitati pt job are...cursul de germana e gratuit..il vor suna ei pt inscriere, la prima convorbire insa va tb sa fiu si eu, ca sa-i traduc..inscrierea insa se face in engleza).

 

Maine la cumparaturi, sambata plecam la apa termala  [:)] si revenim luni.

 

Mandra a zis ca dupa ce termina cu jobul (sf.lui iulie), se muta la Marvin  [:D] i-am zis ca tb sa aiba grija de Sheela, pt ca noi suntem plecati atunci..asa ca sa vina el aici.

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...