Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Buna dimi de la mine. Imi zice forumul ca nu am mai scris de o luna  [fri]

 

Nu am vesti prea bune: la mama a revenit cancerul la sanul celalalt. Macar este neinvaziv dupa prima analiza, o asteptam pe a doua. Se va opera curand. 

 

Si o veste buna, Patricia a facut 11 ani miercuri. Ma uimeste cu cat este de empatica si calda si in acelasi timp si pisichera. 

 

Sper sa sunteti bine toti.  [flo2]

Imi pare foarte rau de mama ta Ioana. Foarte rau.

Am cunoscut-o pe mama ta acum aproape 11 ani, cred ca era August, la o intalneala in parcul Herastrau cand ai venit cu ea si cu bebelusa Patricia, care era asa o bebelusa mica! Nu avea 3 luni.

 

La multi ani, Patricia!!!! We love you!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleurdelise, faine flori.

 

Silvi, sper ca e ok Crina cu cazatura. Ce ati mai facut cu genunchiul buclucas?

 

Velvet, ce frumoasa revederea cu copiii  [il]

 

Laura78, pacat de concurs.

 

Laura25, sper sa reuseasca Rares cu voluntariatul.

 

Ella, ce dragut cu Marcia si Marvin. Pana si prima silaba e la fel  [:)]

 

Viv, m-ai facut curioasa, cum arata parcul ala acum? La niponerii preferatele mele sunt maki (orez si carnita sau vegetale roluite in alge).

 

Vacanta de vara nu am planificat. Vom vedea ce facem. De obicei prima sapt din iunie mergeam in Spania, ca aveau copiii vacanta de juma de trimestru, dar Spania e pe lista rosie asa ca o sarim si anul asta.

 

Vaccin avem doar prima doza, asteptam sa vedem cand ne cheama la a doua.

 

Cu florile si gradina nu am avut deloc chef sa ma ocup anul asta. Am o cutie plina cu plicuri cu seminte, o sa vad daca ma apuca harnicia sa le plantez sau nu. Nici pomii nu i-am tuns  [fri]

Nu am ajuns acolo, dar daca mai ies dupa amiaza cu bicla, ca tot sta sa ploua, o sa fac poze.

si maki imi place de mor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si da, cei 2 indragostiti sunt M&M  [il] ca dealtfel si noi, tot M&M..iar toti 3 suntem cei 3M (asa ne mai spun prietenii si rudele...dragi 3M  [:D]). 

 

Nu stiu ce au de discutat cei 2, dar stau la taclale pana la 4 dimineata  [fal] si la 8 incep amandoi munca...mandra ieri s-a culcat la 5 dupa-masa si a dormit 2 ore, era franta..dupa a stat iar la taclale (intai se vad, dupa isi scriu), radea de numai. Ma bucur mult pt ea, radieaza de fericire. Si nu mai e cu curu in sus, cum era cateodata inainte  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matusa si varul meu au avut azi rapelul, au fost la Alexandria..saptamana viitoare mai urmeaza un var cu sotia, in Bucuresti. 

 

Le-am scos si adeverintele, numai ca de pe adresa IP de aici nu pot accesa site-ul..noroc ca am un app VPN si asa am ales Romania.

Am si printat adeverintele, le duc la vara; lor le-am trimis pe whatsapp. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana sanatate mamei! sa fie bine!  [cupisi]  si La Multi Ani fetitei tale! sa fie sanatoasa si fericita!

 

da, a fost bine cu copiii , am vorbit, planuit ce vom face si la scoala si-n afara scolii. ne-am scris ganduri bune, si eu si ei, pe carnetelele cu fete vesele pe care le-am cumparat pt ei la inceput de an scolar, dar de-abia ieri am apucat sa le dau.plus un pix colorat pt fiecare. mi-a zis o fetita ca e terapie pt ei.

 

si am o veste buna, aveam nevoie. am castigat cu o fetita mentiune la un concurs important. aveam nevoie de astfel de impliniri.  [bonjovi]  sper sa fie doar primul pas. din toamna sa particip cu copiii la diferite competitiii si sa realizam multe.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Viv, m-ai facut curioasa, cum arata parcul ala acum? La niponerii preferatele mele sunt maki (orez si carnita sau vegetale roluite in alge).

 

 

dupa cei 11 kmm cu bicicleta am iesit si la hiking si am facut vreo 4 km pe ruta ocolitoare dus-intors pana in parc.

 

am facut poze. Cum am putut sa fac prin gard. Partea pentru copii e cat de cat ok.

Cealalta, mai are destul.

 

Asta e intrarea pentru locul de joaca al copiilor, cu o parcare nefinisata. Adica nu e asfaltata dar betonata. Anul trecut, in august, s-a tinut in locul ala betonat o tabara de sculptura in piatra la care au participat artisti in piatra renumiti. Asemanatoare cu tabarele de la Magura din Buzau.

Sculpturile in piatra pe care le-au facut ei in locul ala betonat le-au pus in parc.

 

post-3916-0-79190800-1621615329_thumb.jpg

 

post-3916-0-09903300-1621615345_thumb.jpg

 

post-3916-0-06412800-1621615375_thumb.jpg

 

 

partea parcului cu lacul artificial pozat din "parcare" arata asa:

 

post-3916-0-65583400-1621615831_thumb.jpg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana sanatate mamei! sa fie bine!  [cupisi]  si La Multi Ani fetitei tale! sa fie sanatoasa si fericita!

 

da, a fost bine cu copiii , am vorbit, planuit ce vom face si la scoala si-n afara scolii. ne-am scris ganduri bune, si eu si ei, pe carnetelele cu fete vesele pe care le-am cumparat pt ei la inceput de an scolar, dar de-abia ieri am apucat sa le dau.plus un pix colorat pt fiecare. mi-a zis o fetita ca e terapie pt ei.

 

si am o veste buna, aveam nevoie. am castigat cu o fetita mentiune la un concurs important. aveam nevoie de astfel de impliniri.  [bonjovi]  sper sa fie doar primul pas. din toamna sa particip cu copiii la diferite competitiii si sa realizam multe.

Super vestea buna! Bravo.

La cat mai multe premii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...