Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Velvet, felicitari pentru reusita la concurs! La cat mai multe inainte. Cred ca te-ai inmuiat toata cand au zis ca e 'terapie' pentru ei 

 

Viviana, am vazut parcul. Cred ca o sa arate fain cand il vor termina. Bravo cu slabitul. Eu am taiat dulciurile/ sucurile dupa 17.00 (stiu, e putin, dar nu am tinut niciodata o dieta). Sper sa treaca repede vanataile.

 

Ella, ce frumos cu iubirea asta la 19-20 de ani. 

 

Silvi, ce mare e Crina! V-a intrecut sau nu inca? Noi avem date semne pe tocul usii la bucatarie, P era cu o palma mai inalta la 6 ani decat este Julia acum (are aproape 6). 

Bujori as vrea si eu, sunt printre florile mele preferate, dar tufa mea din ghiveci nu face deloc.

 

In weekend am facut ziua Patriciei, la un loc cu trambuline cu 5 caprite mari si 2 mici (inclusiv ale noastre). Au topait pe acolo cu mult spor, apoi am venit acasa si am mancat in cortul din curte. Am avut super-noroc, ca fix in ziua aia nu a plouta vreo 6 ore cat s-au jucat ele in curte, in rest ploua zilnic de vreo 2 sapt+. Doua fete au ramas si peste noapte si au plecat duminica la 18.00  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna ziua!

 

eu muncesc cu spor. astazi dupa munca merg cu C la oftalmolog. cred ca schimba si ochelarii de data asta. 

maine trebuie sa plec mai devreme ca sa merg cu soacra la dr. 

am zile pline si nu se anunta liniste prea curand. aseara C era la antrenament si mica a vrut la plaja asa ca am bifat si prima iesire la plaja de anul asta. 

sper in weekend sa ajungem si la mare, nu doar la plaja noastra.

 

Ioana, eu nu le-am insemnat nicaieri ritmul de crestere. Mica oricum nu e asa inalta ca C. e in grupa la fel cu ceilalti copii. C a fost mereu cu un cap mai mare, mereu parea ca e repetenta [:)]

C m-a intrecut pe mine, ca eu am 170 pe ambii bunici din partea mea si pe soacra. doar socrul meu si sotul sunt neintrecuti si sper sa nu ii intreaca ca au 183 si respectiv 185 cm. socul maxim e la incaltaminte ca poarta deja 40. si aici sper sa se opreasca. eu am ramas la 36, maxim un 37 la bocanci sau adidasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, faina petrecerea, ma apuca nostalgia. 

 

La noi bate un vant, de te ia pe sus  [zirea] am legat putin liliacul, pt ca o creanga ajunsese la vecini si dumneai are o problema cu copacii, ii taie mereu  [batcap] are si in partea lor in gradina liliac, s-a extins de la noi...cu al ei poate sa faca ce vrea, dar de-al meu nu se atinge, ca fac urat..asa a taiat si alunul, inclusiv pe partea noastra  [zirea] nu eram acasa si a profitat...i-am zis cateva voalat...alunul e doar la noi in gradina, dar sunt crengi care merg la ei in gradina. 

 

Mandra a facut bine la examen, oricum nu-si facea probleme. In iunie mai are la germana scris, economie, expedieri internationale si logistica in scris si germana oral. La economie a repetat cu o prietena in weekend, i-a explicat ea ce nu intelegea. Mai sunt 2 wekend-uri si are examenele.

 

Ma intreba cand mai plecam de-acasa  [:D] in iulie doar, cand venim in tara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la stiri si vorbesc despre accidentul cu telecabina din Italia..doar un pusti de 5 ani a supravietuit, e in spital in stare critica...parintii, bunicii si fratele de 2 ani au decedat  [:(] sunt din Israel...pe langa ei, au mai decedat inca 9 turisti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi pt 4 zile : 2770 cazuri la 89mii teste, rata e 159, factorul de reproductie e 0,94, decese 13...spitalele 70% ocupate (pacienti covid : 2.8%), la terapie intensiva 69% (pacienti covid : 18%)..deci stam bine..maine e conferinta de presa, sa vedem ce restrictii se ridica. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...