Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi e marti, dar am impresia ca e luni  [ph34r] ce bine ca mai sunt doar 3 zile de munca si vine iar weekend-ul  [:D]

 

Avem iar program in weekend : sambata il ducem pe unul din gemeni cu prietena la matusa lui Marco din Lugano (ei dorm acolo, noi revenim seara...un drum e cam 3 ore)...duminica ei vin cu trenul in orasul de la lac, vom manca impreuna la restaurantul la care mergem noi de obicei...dupa ii ducem la casele lor. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi au anuntat 381 de cazuri din 31807 teste.

Ceea ce este foarte bine. Suntem pe scadere.

Vaccinarea merge incetisor.

 

E o publicatie numita ActiveNews pe care o dispretuiesc din tot sufletul si am o adanca compasiune pentru cei care pun botul la ce scrie acolo. E cotata printre primele la fake-news. Ei bine in publicatia asta am citi ca romanii vor cadea ca mustele - dupa vaccin of course.

Mai sunt unii preoti negationisti foarte vocali, unul dintre ei este prietenul meu Teodosie.

si mai sunt posturile Antena 1 si Realitatea tv care spun ca vaccinurile anticovid provoaca infertilitate si mai spun unii ca sunt facute pe fetusi de 6 saptamani - de ce 6 si nu 5 sau 4 asta nu a explicat nimeni.

 

Peste puterea mea de intelegere credulitatea asta.

 

si nu mai inteleg de ce nu gandesc oamenii pozitiv... ca vaccinurile ne fac mai destepti, mai frumoasi, mai fertili.... de la filmele cu zombi li se trage.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai citit ca parlamentul din Texas ar fi aprobat un proiect de lege prin care tinerii peste 21 de ani pot avea arme fara de permis.

Si io ma miram zilele trecute de ce toate filmele astea cu pac, pac si bum, bum sunt americane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, roli, succes copiilor la examene, dar pana atunci, spor la invatat!

 

Velvet, felicitari si la cat mai multe! 

 

Rares a fost acceptat in echipa de voluntari din tabara de engleza. Va fi supervizor pt copiii mai mici, va trebui sa ii antreneze in tot felul de activitati. Ma bucur tare mult pt el (si sunt si un pic mandra pt ca e primul "job" pt care si-a facut CV, scrisoare de intentie) si cred ca va fi o experienta frumoasa, va avea responasbilitati, dar se va si distra cu prietenii care merg cu el si pe cei pe care si-i va face acolo. In plus, vor fi 4 saptamani de vacanta cu mult mai putine jocuri video [:D].

 

Noi am avut un weekend cu musafiri, dar a fost caldut si frumos. Sambata ne-am plimbat, duminica am stat mult pe terasa mea la povesti si i-am invatat pe copii sa joace wist. Printre diverse altele (job, copii, musafiri) am terminat de pus in gradina tot  ce vroiam, acum plivesc, prasesc, bibilesc, ma lupt cu melcii si limacsii si astept recolta bogata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Laura  [flo2] distractie frumoasa baiatului tau si mult succes! sigur va fi interesant si o experienta unica.

 

eu am ramas cu copiii si excursiile in suflet, cu distractia, locurile, rasetul non stop, nesomnul  noapte de noapte, ca ei urlau si fugeau din camera-n camera si trebuia sa fug dupa  ei [:D] ...nu o sa uit niciodata. voi pastra totul adanc ascuns in suflet.

 

sunt nostalgica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...