Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Otilia, esti draguta  [flo2] incerc sa fiu originala atunci cand iau un cadou, dar nu stiu daca imi iese mereu. 

 

Laura, la 18 ani le poti face un album, cu poze de cand s-au nascut. Marcia a fost tare emotionata, a plans de bucurie. De video-ul cu urari de la prietenele ei nu mai zic. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De ieri s-a inrosit locul unde a fost facut vaccinul, e putin tare si doare cand apas  [zirea] doar ca observatie, nu ma deranjeaza, dar ciudat sa apara dupa mai bine de-o saptamana. Si Marciei i s-a inrosit locul, dar la 2 zile dupa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost grupa 10 cred (M). Vad ca in canton la noi inca sunt locuri pt vaccinare (pt cei peste 16 ani), dar incepand de la mijlocul lui iunie. Colega cumnatei cu sotul s-au programat tot la noi, pt ca la ei in canton sunt inca in asteptare. 

 

De Romania nu pot zice decat jos palaria, la cum s-a miscat cu vaccinarea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat ca a aparut dupa o saptamana, dar probabil ca e in lista lor de reactii adverse. La mine au inceput durerile de brat la cate ore dupa vaccin (la prima doza cam dupa 4 ore, la a doua ceva mai repede, vreo 2 ore), m-au tinut cam 2-3 zile de fiecare data, fara inrosirea locului. Dar depinde de la om la om asta. Unii au avut febra, frisoane. Tot Moderna am facut si eu, ca si voi.

De ieri s-a inrosit locul unde a fost facut vaccinul, e putin tare si doare cand apas  [zirea] doar ca observatie, nu ma deranjeaza, dar ciudat sa apara dupa mai bine de-o saptamana. Si Marciei i s-a inrosit locul, dar la 2 zile dupa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde si de ce preferinte are copilul, daca el colecteaza ceva. Sigur ca vor bani si electronice dar peste ani nu le mai au sau nu mai au valoare. Dar, mai ales pentru fete, o bijuterie este o amintire frumoasa. Si albumul la fel. Sau ceva hand-made.

Eu am primit la o aniversare un colier si la alta un ban de aur de la bunica. Inca il am. E amintirea mea. Si nu cred ca alt var a primit. Eu am fost singura ei nepoata. De la bunica cealalta am o esarfa de lana si atat  [:)] Cred ca mi-a dat niste bani cand am intrat la facultate. Am luat o pereche de blugi si inca ceva, le-am purtat si terminat. Nu am ceva amintire. Macar am invatat ceva. Din prima bursa mi-am luat un inel cu piatra albastra. Ma tarziua primul aparat foto din bursa de merit. Aparat care nici nu stiu pe unde mai este. Macar am facut multe poze cu el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, pe mine a inceput sa ma doara bratul tot la cateva ore dupa vaccin..plus umarul si partea stg a gatului...2 zile...a fost mai greu cand am dormit, pt ca dorm in general pe partea stanga...e ciudat ca de-abia acum s-a inrosit. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt aniversarea alor mei in iulie : o sa fac un tort pe care pun poza lor de la nunta si o sa comand un aranjament cu trandafiri rosii si albi (as vrea sa fie 51, eventual intr-o cutie, cu trandafirii albi ca 2 verighete printre cei rosii). Am vorbit cu o verisoara, ea va comanda tortul si la ea trimit trandafirii; sta langa La Nuci  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am luat din bursa din facultate (din fericire am avut toti anii) diverse lucruri, si din cele de raman dupa (o pereche de cercei, 4 albume cu orase/monumente protejate UNESCO, luam cate unul/ luna), dar si chestii consumabile, care au tinut o vreme (blugi, cate o geaca de iarna, o fusta etc) + iesiri la terase... Alta batai de cap recunosc ca nu am avut, ca am stat cu parintii si deci aveam casa, masa... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveau niste clatite ff bune la "La Nuci", stiu ca ne placeau f mult, si mie si celor din firma unde faceam auditul si comandau de acolo. In fiecare an comandam clatitele. Anul trecut insa, facand auditul online, nema clatite... tot online le-am mancat [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...