Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Ai nimerit bine Mariana, tot noi suntem, dar mai putine, mai rarefiate, asa.

 

Daca la voi ploua, vad ca prin toata Europa, aici la noi e seceta, nu a mai plouat de saptamani bune decat cate cateva minute odata. In schimb s-a racit, in unele zone temperaturi sub zero noaptea. Sufera plantele, rosiile,capsunile, etc.

 

Ce bine ca e vineri, sunt foarte obosita. Weekendul asta nu am nimic in plan decat cateva cumparaturi. Trebuie sa-i iau baiatului papuci de soccer ca incepe acusi. Si poate ajungem pe la Ikea, avem nevoie neaparat de un fotoliu in salon. Vrem din ala inclinabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur, copiii mei nu sunt supradotati ( si cel mare a fost considerat in scoala primara si testat). Cea mica e muncitoare, cel mare are memorie fotografica.

Am cunoscut o profesoara care preda la o scoala privata pentru copii supradotati, imi povestea ce greu le e acelor copii in invatamantul de masa. La ei clasele au maxim 10 copii si se lucreaza mult pe partea de socializare deoarece in invatamantul obisnuit acesti copii nu se integrau deloc.

 

M-am programat pentru vaccin, peste doua saptamani. In sfarsit dupa aproape 9 mil de vaccinuri au ajuns la anul meu de nastere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana, povesteste! 

 

Eu sunt cam apatica, plictisita si am nevoie de un suflu nou. Sufla cu noutati peste noi.

====

 

La mine in sat s-a deschis un club de Petanque.

Va avea loc si un campionat numit tournament.  [:)]  Pana acum sunt inscrisi 32 de jucatori.

 

Ieri a plouat mai toata ziua,  am facut mai nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, eu înțelesesem că profesoara fetei o consideră supradotată.

Și eu am în clasă un băiețel pe care îl cred supradotat, dar trebuie evaluare specializată pt. asta, de abia acum i se face. Într-adevăr se integrează mai greu, are și un TDAH, în fine. O întreagă echipă în școală îl ajută.

 

La noi e iar cald și frumos, mergem la piscină, apoi la Poutinefest ( festival al Poutine, se comandă din mașină) apoi la cumpărături.

 

Weekend fain în continuare!

 

PS Poutine e un fel traduțional, cartofi prăjiți cu un sos brun și o brânză specială, mai poate avea ceapă verde și diverse cărnuri deasupra. Un comfort food local.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, ai inteles bine, diriginta o considera datorita notelor, eu nu pentru ca stiu cat munceste pentru notele alea.

 

La noi cald si frumos, aveam in plan o plimbare la plaja dar m-a imobilizat o migrena la domiciliu. Sper maine sa fiu mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut un maraton de filme.

De fapt  am vazut cele 8 episoade ale unui serial israelian Blackspace, foarte bun si care mi-a placut mult, mult. 

Si mi-a placut si limba, raraita si multe  h-uri.

 

A mai si plouat din cand in cand, am si ciuperci in iarba, si melci care se urca pe peretele casei si broaste care concerteaza.

Am avut si treburi casnice, spalat rufe si alte activitati din astea automate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iar am ajuns in faza in care nu mai am unde sa pun cartile.

 

am foarte multe in format electronic (de exemplu cele de mai sus le aveam, cu exceptia Evangheliei, pe care am descarcat-o acum), insa tot mai comand carti in format fizic.

 

mi-am facut wishlist la Carturesti. astept sa apara o carte a unui autor roman (de exemplu Andrei Craciun sau Radu Paraschivescu, favoritii mei) si atunci ma uit sa vad ce anume din wishlist mai vreau.

 

ultima mea comanda arata asa:

 

post-130716-0-28856700-1622361774_thumb.jpg

 

(si daca mai aveam putina rabdare asteptam si ultima carte a lui Radu Paraschivescu, "Acul de aur si ochii Glorianei"; asa, e in wishlist si asteapta sa se mai adune si altele, ca eu nu pot comanda 2-3 carti [:)] )

 

"America de peste pogrom" e singura pe care am citit-o deja, si m-a marcat mai mult decat alte carti pe aceasta tema.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...