Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, eu am luat aici si pastrav in culorile curcubeului (Regenbogenforelle in germana). Mai avem si pastrav somonat (Lachsforelle), arata ca somonul. 

 

Din Germania am luat o data somon salbatic: era deschis la culoare si la gust ciudat. Mie nu mi-a placut, Marco a zis ca e ft bun. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e soare si cald.

 

Tb sa merg la cumparaturi la pranz si sa iau seminte de iarba. Tb sa pun unde am plantat dafinul si palmierul. 

 

Tb sa il ajut si pe fratelo, are interviu cu cei care se ocupa de someri. Vrea sa inceapa curs de germana, daca insa te inscrii la ei, cursul e gratuit. Si poate il indruma sau ii dau idei cu ce ar putea face. Primul interviu e in germana, eu traduc. A tb sa le trimita CV, diplome, plus diverse documente. Sunt curioasa ce vor spune.

 

In momentul in care esti concediat, tb sa te inscrii la ei, in max 4 zile; de acolo primesti si somajul. Ei te indruma, dar tb sa trimiti dovada ca iti cauti job (10-12 aplicatii lunar). Plus ca ai un interviu lunar cu ei.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, eu am luat aici si pastrav in culorile curcubeului (Regenbogenforelle in germana). Mai avem si pastrav somonat (Lachsforelle), arata ca somonul. 

 

Din Germania am luat o data somon salbatic: era deschis la culoare si la gust ciudat. Mie nu mi-a placut, Marco a zis ca e ft bun. 

D, de pastrav curcubeu stiu, am mancat.

Pastravaul somonat mi-a displacut pentru ca era urat. Semana la cap cu somonul.

Am mancat si lostrita.

 

Am mancat somon salbatic si mi-a placut. 

 

Somonul si pastravul fac parte din aceeasi familie. Sunt veri primari. Pe vremuri si pastravii traiau in oceane si urcau pe rauri pentru depunere de icre, dar s-au adaptat traiului in ape dulci. Li s-a parut mai simplu asa. Plus ca nu crapa dupa ce depun icrele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...