Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Singura mea retinere pe aici este ca s-a cam impotmolit vaccinarea, nu prea mai sunt doritori. Acum sunt vaccinati 4,3 mil cu cel putin o doza (3 mil si ceva cu schema completa). Probabil ca se va ajunge la un moment dat la 5 mil. cu totul si gata. De unde tinta initiala era 10 mil. ca sa atinga cei 70% necesari. Dar nu mai vor, nu ai ce sa le faci, nu ai cum sa-i obligi. Sa speram ca va fi suficient asa, mai sunt cei care au trecut prin boala si au anticorpi si aia e...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga de Ambasada a Suediei cu pagina ei uluitoare de FB ne-a incantat pe vremea asta criptica cu  niste strofe din patrimoniul romanesc de poezie cenusiu-albastrie.  [:)]  [:)]

 

Dormeau adânc sicriele de plumb,
Și flori de plumb și funerar veștmânt -
Stam singur în cavou… și era vânt…
Și scârțâiau coroanele de plumb.
Dormea întors amorul meu de plumb
Pe flori de plumb, și-am început să-l strig -
Stam singur lângă mort… și era frig…
Și-i atârnau aripile de plumb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, incerc sa nu ma mai gandesc, ca de abia am inceput si eu sa mai respir cu adevarat si la propriu si la figurat. La propriu ca am scapat de masca in aer liber si de tot disconfortul creat de ea (in magazine ma descurc, timpul petrecut e mai mic) si la figurat ca s-au mai ridicat din restrictii, copiii pot merge la scoala cum e normal, rata a scazut mult si nu mai e teama ca aoleu, sa nu ma infectez. Ne-am si vaccinat... Am scapat si de spectrul carantinarii, care pe mine una m-a terminat rau de tot, nu am suportat ideea.

 

Chestia ciudata este ca perioada martie 2020- martie/aprilie 2021 pt mine e aproape stearsa din memorie, nu imi amintesc aproape nimic, ca nici nu am facut practic aproape nimic in afara de a sta cat mai mult in casa si a limita iesirile. Nu am avut curajul sa plecam aproape nicaieri (doar iesiri prin wekenduri, pe alea mi le amintesc), in rest aproape nimic, parca a fost un an de hibernare...

A fost multa frica, mie una mi-a fost cel mai mult frica sa nu fac vreo miscare gresita si sa aduc EU virusul in casa, sotul meu avand si unele probleme care l-au plasat teoretic in zona de risc. Probabil din cauza asta efectiv nu m-am putut bucura de aproape nimic, nu am facut mai nimic din ce faceam inainte si poate am fi putut face (si era legal, permis) iar statul mai mult in casa (safe dpdv covid) nu a fost pe placul meu deloc si am suportat greu.

 

Dupa ce am putut sa ne vaccinam, mi-a mai disparut usor usor din starea asta de frica si de "sabie deasupra capului". Si mai ales acum, cand chiar au scazut si ratele de infectare peste tot, parca simt un miros de normalitate si mai putin stres.

 

[:)]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost o gluma de 1 aprilie [:)]

Ieri o amica da share la o postare cu poza asta

 

post-3916-0-12578500-1622571046_thumb.jpg

 

si cu comentariul asta:

”Am găsit această fotografie in piata Crangasi, ieri. Pe spate scrie „Mama și Tata de Dragobete 1955”. Mi-ar plăcea să pot s-o returnez proprietarului. Pare o frumoasă fotografie veche, păcat că a fost pierdută. Poate dacă dati un share, va  ajunge la persoana ce a pierdut-o"

 

Avea deja 4 share-uri cand am adaugat comentariul meu.  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...